Kiütéses győzelemmel mutatkozott be Spanyolország

Németország 2-1-es vereségével a Costa Rica ellen debütáló spanyol válogatott lépett elő az E csoport fő esélyesévé.

A papírformának megfelelően az európai gárda a kezdő sípszót követően a kezébe vette az irányítást, és hatalmas fölénnyel kezdte a kora esti mérkőzést.

Előbb a 11. percben Dani Olmo, majd tíz perccel később a Real Madrid támadója, Asensio vette be Keylor Navas kapuját, így alakítva 2-0-ra az eredményt.

A spanyolok itt nem álltak le, és a 30. percben Jordi Alba büntetőt harcolt ki, amelyet Ferran Torres hidegvérrel értékesített.

Az első félidő további részében a spanyolok uralták a mérkőzést, azonban több gól már nem született, így 3-0 állásnál vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. A spanyolok azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, és egy óriási védelmi hibát követően Ferran Torres az 54. percben duplázni tudott, így alakítva az eredményt 4-0-ra.

A 2010-es világbajnok nem állt le, és a 75. percben, egy gyönyörű tiki-takát követően, Gavi révén 5-0-ra növelték előnyüket.

A Barcelona tinije így a világbajnokságok legfiatalabb spanyol gólszerzőjévé lépett elő.

Az utolsó húsz percben a spanyolok tovább hengereltek, és előbb a csereként beálló Carlos Soler, majd Alvaró Morata vette be Costa Rica kapuját, így kialakítva a 7-0-s végeredményt.