Kiütötte a Kisvárdát, és élre állt a Fradi

A magyar labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában rangadót rendeztek Kisvárdán, ahol az éllovas hazaiak 4:0-ra kikaptak a címvédő Ferencvárostól. A fővárosi zöld-fehérek ezzel átvették a vezetést a tabellán, a Kisvárda pedig visszacsúszott a harmadik helyre, mivel a Puskás Akadémia is nyerni tudott: a felcsútiak 2:1-re győzték le az egyre mélyebb gödörbe kerülő sereghajtó Újpestet.

A forduló rangadóját Kisvárdán rendezték, ahol a listavezető fogadta a címvédő FTC csapatát. A találkozó elején Bohdan Melnyik lövése után kerülte el a labda a vendégkaput, majd Driton Camaj célozta meg a bal alsó sarkot, és ekkor már Dibusz Dénes bravúrjára volt szükség, hogy ne kerüljön előnybe a Kisvárda. A hazai csapat következő lehetősége Ötvös Bence nevéhez fűződött, de ezután a gyengébben kezdő Ferencváros is megérkezett a jó iramú meccsbe. Először Zachariassen veszélyeztetett, és bár lövésébe Dombó Dávid belekapott, a kipattanót nagy helyzetben csúnyán elpuskázta Stjepan Loncar. Az első félóra végén viszont már összejött a bosnyák futballistának, miután okosan tette bele lábát Marijan Cabraja átlövésébe, így a Ferencváros szerzett vezetést (0:1). Néhány perccel később úgy tűnt, nem sokáig örülhetnek a vendégek, hazai szabadrúgás után ugyanis Heidi Prenga a jobb alsó sarokba csúsztatta a labdát. Azonban a VAR-visszajátszás után a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

A második játékrész Dibusz védésével vette kezdetét, majd a kárpátaljai Hej Viktor szép szólója után Jasmin Mesanovic egyenlíthetett volna, ám hatalmas helyzetben néhány centivel eltévesztette a jobb alsó sarkot. Bohdan Melnyik jobb sarokra tartó lövése után három perc alatt már három helyzetnél járt a hazai együttes, ám a magyar válogatott kapusa ezúttal is védett, majd az újabb hazai lehetőségnél a léc alól ütötte ki a labdát. Az 53. percben az első fordulóban a Groupama Arénában bombagólt szerző Matheus Leonidurvánletalpalta Henry Wingót, majd a VAR-visszajátszás után a játékvezető kiállította a hazaiak védőjét. Nem sokkal később Wingo szép szólója után remekül gurított vissza Zachariassennek, ám a középpályás nagy helyzetben Dombó kezébe emelte a labdát. Nem sokkal később viszont már nem hibázott a Ferencváros, Myrto Uzunihiggadt befejezése után pedig érezni lehetett, hogy kétgólos hátrányból, emberhátrányban már nem lesz visszaút a sokáig jól futballozó Kisvárda számára (0:2).

Marko Maringólja a kegyelemdöfést is megadta, az utolsó negyedórára nem maradt izgalom a forduló rangadóján, a végén pedig Uzuni második gólja a kiütéses győzelmet jelentette (0:4). A három pont megszerzésével Peter Stöger fellélegezhetett, csapata pedig egy bajnokival kevesebbet játszva is a tabella élére ugrott.

A forduló egyik meglepetése Budapesten született meg, ahol az újonc Gyirmót FC Szegi, Csonka, és Simon góljaival 3:0-ra kiütötte az MTK együttesét. A Mezőkövesd folytatta nyerő szériáját, és 2:1-re legyőzte az immár öt mérkőzés óta nyeretlen Paksot. A Puskás Akadémia 2:1-re nyert az Újpest FC ellen, így a lila-fehérek már négy pontos hátrányban vannak az MTK-val és a Gyirmóttal szemben. Az Újpest FC 12 forduló után, csupán 8 szerzett ponttal továbbra is az utolsó helyen áll. A Debreceni VSC fordulatos mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot. Lukic büntetője után, és Bőle duplájával 3:1-re vezetett félidőben a Honvéd, mivel a hazaiak részéről csak Dzsudzsák volt eredményes. A második játékrészben jött a fordulat, és előbb Ugrai szerzett szépségdíjas gólt, majd Dzsudzsák talált be ismét, és Deslandes is feliratkozott a góllövők listájára. A fordítást követően Németh Krisztián tette fel az i-re a pontot, amivel beállította az 5:3-as végeredményt. A forduló zárásaként a MOL Fehérvár és a Zalaegerszeg mérte össze erejét, és a székesfehérváriak Kodro, Petrjak és Dárdai révén háromszor is beköszöntek a ZTE kapujába (3:0).