minaj

Közjáték és bundagyanú közepette esett ki a Minaji FC

Egy fordulóval az ukrán labdarúgó Favbet Liga szezonjának befejezése előtt biztossá vált, hogy búcsúzik az élvonaltól a Minaji FC csapata. A kárpátaljai együttes a bajnokság 25. fordulójában a Sahtar Donyecktől szenvedett 4:0-s kiütéses vereséget, ezzel minden esélyük elszállt a bennmaradást illetően.

A Minaji FC – Sahtar Donyeck bajnoki – mely Ungvár helyett Kijevben került megrendezésre – 35 perces késéssel vette kezdetét. Az Ung-vidéki csapat profikhoz méltatlan viselkedése országos visszhangot keltett, ahogyan az állítólagos bundabotrány is. A minajiak eleve késve érkeztek a kijevi Olimpiai Stadionba, mivel csupán 20 perccel a kezdés előtt futottak be. Ezután a játékosok nem mentek ki bemelegíteni, hanem bezárkóztak az öltözőbe. A keret ismertebb tagjai, mint például az azeri válogatott Nurijev, a többszörös ukrán válogatott ex-dinamós Milevszkij, valamint a komoly Premier Ligás múlttal rendelkező Kozsanov és Sinder, már az előző fordulóban sem szerepeltek az együttesben, mivel egyszerűen megtagadták a pályára lépést. A suspilne.media hírportál értesülései szerint a klub játékosai 2021-ben még nem kaptak fizetést, és emiatt nem voltak hajlandóak pályára menni. A klub egyelőre még nem reagált a történtekre, valamint arra sem, hogy bundagyanúba keveredhet a csapat. A gyanú azért sem lehet alaptalan, mert a mérkőzésre rendkívül sokan és hatalmas összegekkel fogadtak. A fogadóirodáknál rengetegen tettek fel magas téteket arra, hogy a találkozón legalább négy gól születik majd.

Miután a minajiak is kijöttek az öltözőből, kezdetét vehette a mérkőzés. Az első játékrész után 1:0-s donyecki vezetésnél mehettek pihenőre a csapatok, a Sahtar gólját Sztepanenko szerezte. A második félidőben Solomon és Maycon is betalált, majd a 81. percben Sztepanenko duplázott. A Sahtar 4:0-s győzelmet aratott, ezzel eldőlt, hogy a Minaji FC búcsúzik az élvonaltól, és a másodosztályban kezdheti meg a következő szezont, már ha egyáltalán folytatja működését, és nem jut az Ungvári Hoverla sorsára. Egy fordulóval a bajnokság vége előtt a Minaji FC-nek 18 pontja van, az Olimpik Donyecknek pedig 21, de mivel az egymás elleni eredmény az Olimpiknek kedvez (3:0, és 1:2), ezért az utolsó fordulóban már hiába győzne a Minaj, és szenvedne vereséget a donyecki csapat, nem cserélnének helyet a tabellán. A kárpátaljai csapat 25 forduló után 4 győzelemmel, 6 döntetlennel és 15 vereséggel áll az utolsó helyen, és mindössze 15 gólt lőttek a kék-fehér rókák. A minajiak színeiben csupán három játékos tudott eddig gólt szerezni: Anatolij Nurijev 10-szer, Anton Sinder 3-szor, Vaszil Pinyasko pedig 2-szer volt eredményes. Az utolsó fordulóban a hatodik helyen álló Vorszkla látogat Ungvárra, akinek az ötödik hely megszerzése a cél.