Továbbjutott a Real Madrid és a Manchester City

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján a Borussia Dortmund korán megszerezte a vezetést a Manchester City ellen, ám a második félidőben fordítottak a vendégek, akik kettős győzelemmel léptek tovább, és készülhetnek a PSG elleni elődöntőre. A Real Madrid kiejtette a Liverpoolt, miután a hazai 3:1-es siker után Angliában 0:0-s döntetlent játszott. Az elődöntőben a Chelsea vár a rekordgyőztes spanyol csapatra.

A Borussia Dortmund a 15. percben már megszerezte a vezetést a Manchester City ellen: Erling Haaland passzolt a tizenhatoshoz érő Mahmoud Dahoudnak, akinek a lövése a védőkről egyenesen Jude Belingham elé pattant, a 17 éves angol pedig látványos mozdulattal a léc alá tekert (1:0). A hazaiak góljukkal továbbjutásra álltak, a vendégek pedig első nagy helyzetüket a játékrész közepén alakították ki, amikor Kevin De Bruyne 17 méteres bombája pattant ki a kapufáról. A második játékrészben a dortmundi Emre Can a tizenhatoson belül kézzel ért a labdához, így büntetővel jöhetett a City, amit Rijad Mahrez magabiztosan értékesített (1:1). A Dortmundnak még lett volna esélye, hogy hosszabbításra mentse a találkozót, ám Marco Reus szabadrúgását követően Matts Hummels a kapu fölé fejelt, majd a 75. percben Phil Foden eldöntötte a párharcot: egy szöglet után erős, lapos lövést küldött a tizenhatoson kívülről Marvin Hitz kapujába, ezzel kialakítva a végeredményt (1:2). Az angol csapat másodszor is 2:1-re diadalmaskodott és bejutott az elődöntőbe, ahol a PSG lesz az ellenfele.

A Liverpool kétgólos hátrányból várta a Real elleni visszavágót, és ennek megfelelően már a találkozó elejétől veszélyes támadásokkal rohamozták a madridiak kapuját, de Courtois mindegyik esetnél a helyén volt. A liverpooli ziccerek után a vendégeknek is akadt lehetőségük, a 22. percben például Benzema lövése találta el a kapufát. Ezután újabb angol helyzetek jöttek, de Salah nem tudott betalálni a madridi kapuba. A hazaiak mezőnyfölénye gólokban nem mutatkozott meg, sőt egyszer sem tudtak beköszönni a Vörösök, ahogy a Real játékosai sem, de nekik tökéletes volt a 0:0-s végeredmény a továbbjutás szempontjából. Az elődöntőben a Chelsea lesz Zinedine Zidane együttesének ellenfele. Az elődöntők első felvonását április 27-én és 28-án rendezik, a visszavágókra pedig május 4-én és 5-én kerül majd sor.

Bajnokok Ligája, negyeddöntők:

Borussia Dortmund–Manchester City 1:2 (továbbjutott a City, 4:2-es összesítéssel)

FC Liverpool–Real Madrid 0:0 (továbbjutott a Real, 3:1-es összesítéssel)