Labdarúgó-EB: Ukrán győzelem a svédek ellen

Az ukrán válogatott hosszabbítás után 2-1-re legyőzte Glasgow-ban a svéd csapatot a labdarúgó Európa-bajnokság utolsó nyolcaddöntőjében, kedden.

Tapogatózó kezdés után az ukránok az előzetes esélylatolgatások alapján némi meglepetésre, a játék képét tekintve viszont nem érdemtelenül szereztek vezetést történetük első kieséses szakaszban elért Eb-találatukkal. A több lehetőséget kidolgozó skandinávok még a szünet előtt egalizáltak a kontinensviadalon már négy találatnál járó Forsberg révén.

A fordulást követően a rendkívül sportszerű – az 50. percig mindössze 2-2 szabálytalanságot hozó – találkozón mindkét együttes kapufáig jutott, az ukránok egyszer, a svédek – Forsberg révén – kétszer is, ám a játékrészben gól nem született.

A ráadás első félidejében egy szabálytalanság nyomán emberelőnybe kerültek az ukránok, a sérülések sorozatát hozó hosszabbítás hosszabbításában pedig élni tudtak az eséllyel. Andrij Sevcsenko szövetségi kapitány csapata így tovább futja történelmi szereplését, és készülhet a negyeddöntőre, ahol szombaton az angol válogatott ellen lép pályára Rómában.

Forrás: mti.hu