Legyőzte a listavezetőt, ezzel megszerezte második győzelmét a Minaji FC

Az ukrán másodosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Minaji FC hosszú idő után ismét győzni tudott, sőt ezúttal az első helyen álló Agrobiznesz Volocsiszk ellen nyertek az Ung-partiak, méghozzá simán, 3–1-re. A harmadosztályban szereplő kárpátaljai csapatok – az Ungvári FC és az Irhóci FC (Vilhivci) – a tizedik fordulóban egyaránt vereséget szenvedtek, így a tabella második felében tartózkodnak.

A minajiak csupán egy ponttal előzték meg a sereghajtót, a listavezetőtől pedig 16 ponttal voltak lemaradva az eddig 5 pontot gyűjtő Ung-vidékiek. Ezt követően idegenben, a Prikarpattya Ivano-Frankivszk vendégeként gólnélküli döntetlent értek el az Ung-partiak, majd a vasárnapi játéknapon ismét összejött a pontszerzés. Remenyak révén már a 13. percben vezetett a kárpátaljai csapat a listavezető Agrobiznesz Volocsiszk ellen, majd a 42. percben Rjazancev is betalált, amivel már kétgólos volt a hazai előny. A 71. percben Remenyak második góljával végleg eldöntötte a három pont sorsát, bár öt perccel később még szépíteni tudtak a vendégek. Győzelmével már ötödik a 9 pontot gyűjtő Minaji FC, és már csak hat pont választja el a feljutásért való rájátszást érő negyedik helytől (egy meccsel kevesebbet játszottak, mint a negyedik Metaliszt Harkiv). A listavezető Agrobiznesztől még 18 pont a lemaradás, míg az utolsó helyezett Niva Ternopilt csupán négy ponttal előzik meg. A következő fordulóban a hetedik helyen álló Pogyillja Hmelnickijhez látogatnak a minajiak.

Az előző fordulóban a harmadosztályban szereplő két kárpátaljai gárda ungvári összecsapása rendkívül szorosra sikeredett. A hazaiak már a 7. percben megszerezték a vezetést, Dmitro Kovalenko talált be az irhóciak kapujába (1–0). A vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, de a hazaiak előtt is adódott lehetőség az előnyük növelésére, több gól viszont már nem született a találkozón. A megyeszékhelyiek győzelmükkel megelőzték riválisukat a tabellán. Az Ungvári FC a tízedik fordulóban a második helyen álló Rukh-2 Lviv otthonába látogatott, ahol sima, háromgólos vereséget szenvedtek. A hazaiak már az első negyvenöt percben kétgólos előnyre tettek szert, amit a 88. percben növeltek háromra, magabiztosan begyűjtve ezzel a kötelező három pontot. Az Irhóci FC a harmadik helyezett Probij Horodenka csapatát látta vendégül. A hazaiak Bazarov találatával már a 2. percben vezetést szereztek, de az első félidő hajrájában egyenlítettek a vendégek. A 61. percben büntetőhöz jutott a Horodenka, amit értékesítettek, ezzel beállítva az egygólos vendéggyőzelmet. A következő fordulóban az ungváriak a Zsitomir-2 vendégei lesznek, az Irhóci FC pedig a Rukh Lvivhez látogat. Az Ungvári FC 12 pontjával a 6. helyen áll, az Irhóci FC pedig 11 pontjával a 8. pozícióban tartózkodik.