Magyar és ukrán arany a kajak-kenu vb-n

Bodonyi Dóra végig vezetve, magabiztos győzelmet aratva szerezte meg a magyar csapat első (arany)érmét a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló világbajnokságon kajak 1000 méteren.

gy dolog biztos volt a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló világbajnokság péntek délutáni A-döntőiben: aki először áll fel honfitársaink közül a dobogó tetejére, az szerzi a magyar válogatott történetének kétszázadik vb-aranyát.

Nos, ez már rögtön az első olyan futamban létrejött, amelyikben érdekeltek voltunk. Bodonyi Dóra esélyeshez méltóan már az elején az élre állt kajak 1000 méteren a négyes pályán. A szám tavalyi Európa-bajnokának féltávnál már egy hajóhossz volt az előnye, melyet meg is tartott a végéig, így nagyon magabiztosan szerezte meg a magyar küldöttség első (arany)érmét!

„Ideges voltam, mert a német lány jobbat ment nálam az előfutam során. Még mindig nem nyugodtam meg, mert jön a négyes. Furcsa volt a szél, néha nagyon fújt, máskor kevésbé, de készültünk rá, nem volt meglepő” – nyilatkozta a siker után Bodonyi az M4 Sport kamerája előtt.

Ukrajnának is volt ma oka az örömre: Szerhi Jemeljanov szerzett aranyat a kék-sárgáknak a férfi parakajak KL3 kategória 200 méteres döntőjében.