Még semmi sem dőlt el

A kárpátaljai megyei labdarúgó-bajnokság felső osztálya már a 18. fordulón is túl van. Az elmúlt hétvégén a bajnoki címre legnagyobb eséllyel pályázó SC Beregvidék a Barátság stadionban fogadta a megyeszékhely csapatát.

A találkozó a házigazdák részére felkészülésnek tekinthető az Ukrán Kupa szerdai küzdelmeire, amikor is ugyanebben a stadionban a sokszoros ukrán bajnoki bronzérmes Metaliszt Harkiv vendégeskedik majd. Talán éppen az új taktika részeként a hazaiak edzője a csatársorból a védelem tengelyébe vezényelte Andrij Szlivkát, akik megfelelően ellátta feladatát ezen a poszton is. A mérkőzés első félidejében a beregszásziak voltak fölényben, de a fiatal erőkből álló ungvári gárda állta a hazai rohamokat, így a csapatok 0:0-val tértek pihenőre. A második játékrészben a vendégek csak az első bekapott találatig tartani tudták összeszedett játékukat, ám ezután pillanatok alatt összeomlott a csapat. A már említett gól az 55. percben esett, ekkor a vendégek kapusa Picurhoz jutatta a labdát, amit a csatár gondolkodás nélkül a hálóba lőtt. A vezető találat után még fel sem ocsúdtak az FC Ungvár játékosai, amikor a középkezdést követően elveszítették a labdát. A megszerzett labdával gyors ellentámadásba lendültek a Vérke partiak, amit lövéssel fejeztek. A játékszer a kapufán csattant, ám a kipattanóra Picur érkezett a legjobban és ismételten az üres kapuba pofozta a labdát kialakítva ezzel a későbbi 2:0-s hazai győzelmet jelentő végeredményt. A mérkőzéshez hozzátartozik, hogy a vendégek egy tizenegyes gyanús esetet reklamáltak a találkozón, de a játékvezető nem ítélt büntetőt. A beregszásziak legfőbb riválisának számító Munkácsi FC saját pályáján fogadta feljövőben lévő Ujdávidházai Medvigyet. A munkácsi összecsapás megsemmisítő vereséget hozott az ujdávidházai együttesnek. A hazai gárda az idei szezonban rekordnak számító 11:0-s győzelmet aratott és tovább üldözi az éllovas SC Beregvidéket. A dobogó harmadik fokán helyet foglaló FC Polena az FC Volócot látta vendégül. A kezdő sípszót követően magához ragadta a kezdeményezést a hazai alakulat. A szolyvaiak mind a mezőnyben, mind a kapuk előtt fölényben játszottak, igaz a csatárok nem tudtak betalálni a kapuba, mert vagy a jobbnál is jobb helyzetet próbáltak meg kialakítani, vagy távoli lövéseik kerülték el az ellenfél hálóját. Igaz a 15. percben emberhátrányba kerültek a házigazdák, mivel középpályásuk második figyelmeztetését is megkapta, de ez nem látszott meg a játékon. Továbbra is maradt a hazai fölény. A gólnélküli első 45 perc után, a második játékrész 5. percében megszületett az első hazai gól, igaz ezt a volóciak hátvédéje szerezte. Ezzel úgy látszik megtört a jég, ugyanis polenaiak a hátralévő időben még kétszer voltak eredményesek. Így az FC Polena, annak ellenére, hogy a találkozó túlnyomó részében emberhátrányban játszott, magabiztos 3:0-s győzelmet aratott. A forduló előtt az FC Polenával azonos pontszámmal rendelkező FC Szerednye a Pisztraházai Meteort fogadta. A mérkőzés a játéknap rangadójának tekinthető, de azért a bajnokságban 8 ponttal többet gyűjtő és kiegyensúlyozottabb játékot nyújtó hazai együttes mindenféleképpen esélyesebbnek számított. Ennek ellenére a párharc 15. percében a vendégek jutottak előnyhöz és a vezetés birtokában is inkább ők irányították a játékot. Öt perccel a térfélcsere előtt újból megzörgették a piszraházaiak a hazai hálót, ám a rövid pihenőig hátralévő időben még tudott faragni hátrányából az FC Szerednye. Az utolsó játékrészben átvette a kezdeményezést a hazai csapat, ám a pontmentés még így sem jött össze. Erre pedig a 88. percben büntetőből nyílt legnagyobb esély, de a csatár és a kapus párharcát ezúttal a hálóőr nyerte. Az utolsó helye lecsúszó Nagybocskói Jalinka otthonában az Ilosvai Buzsora vendégeskedett. A találkozó nagy küzdelmet és kemény, sőt néha mondhatni durva játékot hozott, amit a játékvezető egy-egy piros lappal jutalmazott mindkét oldalon. A kiállítások után kétgólos előnybe került a házigazda, de a jobb játékerőt képviselő vendégeknek sikerült egalizálniuk az állást és így a 2:2-es döntetlennek köszönhetően legalább egy pontot megmentettek. A Viski FC és a Nagyszőlősi FC találkozója nem hozott igazán jó játékot. A nézőnek olyan érzése támadt, hogy mindkét csapat szeretné mihamarabb letudni már a szezont. A hazai közönség előtt játszó viskiek végül a második félidőben szerzett 3 találatnak köszönhetően 3:0-ra megnyerték a párharcot és begyűjtötték a 3 bajnoki pontot is.

Az ifi csapatok eredményei a fordulóból: Viski FC – Nagyszőlősi FC 0:0, FC Polena – FC Volóc 4:0, Nagybocskói Jalinka – Ilosvai Buzsora 0:4, Fc Szerednye – Pisztraházai Meteor 4:0, SC Beregvidék – FC Ungvár 0:1, Munkácsi FC – Ujdávidházai Medvigy 4:1.

Az alsó osztály csapatainak eredményei a 20. fordulóból: Fc Ternovo – FC Técső 2:1, FC Vilhivci – FC Hoverla 5:2, FC Edelvejsz – FC Dolha 4:1, FC Narcisz – FC Zolotarjevo 6:0, FC Kopány – FC Obolony 0:0, Kricsevo Mencsul – Fc Tisza 0:3.