Még várni kell a Sahtar győzelemre

A szerdai játéknappal befejeződött a Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulója.

Az előző körben a Leverkusent legyőző Chelsea, most a Genk otthonában döntetlen játszó Valencia vendégeként lépett pályára az E csoportban. A találkozó első találatát Lampard szerezte az 55. percben, ám 4 perccel a lefújás előtt Soldado egyenlített, pontot mentve ezzel a spanyoloknak. A másik mérkőzésen a Bayer Leverkusen a Köteles Gáborral a soraiban felálló Genket fogadta. Bár a magyar kapus több bravúrt is bemutatott a találkozó során, de ez is kevésnek bizonyult a pontszerzéshez. Az összecsapást Bender 29. és Ballack utolsó percben elért góljaival a németek nyerték. A csoportot 4 ponttal a Chelsea vezeti a 3 pontos Bayer Leverkusen, a 2 pontos Valencia és az 1 pontos Genk előtt.

Az F jelű négyesben az angol bajnokságban bukdácsoló Arsenal az Olympiakos Pireust fogadta. A mérkőzés a házigazdák számára indult jól. Előbb 8 perc elteltével a fiatal Oxlade-Chamberlain, majd 20. percben André Santos vette be a görögök kapuját. A kétgólos előnynek alig 7 percig örülhettek a londoniak, mert David Fuster faragott a vendégek hátrányából. A hátralevő időben, viszont már nem született újabb találat, így maradt a 2:1-es hazai győzelem. A másik találkozón az Olympiakos otthonában nyerni tudó Olympique Marseille a Borussia Dortmundot fogadta. A mérkőzés találatait André Ayew foglalta keretbe, hisz előbb a 20. majd a 69. percben is eredményes tudott lenni. A két Ayew gól között a 62. percben még Remy is beköszönt, így a végeredmény 3:0 a Marseille javára. A csoportban a Marseille vezet 6 ponttal, a 4 pontos Arsenal előtt. A harmadik helyen 1 pontjával a Dortmund áll, megelőzve a pontnélküli Olympiakost.

A legnagyobb meglepetés eddig az ukrán bajnok Sahtar Donyeck csoportjában van. A G csoportban a Huszti Szabolcsot foglalkoztató Zenit Szentpétervár hazai pályán fogadta a továbbjutásra a legnagyobb eséllyel pályázó FC Porto csapatát. A hazaiak a cipruson elszenvedett fiaskó után igyekeztek még javítani. A találkozó első találatát, azonban mégis a vendégek érték el a 10. percben Rodríguez révén. Azonban alig újabb 10 perc elteltével már egyenlő volt az állás Shirokovnak köszönhetően. Ám a Zenit játékosa, nem elégedett meg ennyivel és a 63. percben már a vezetést is megszerezte a házigazdáknak. Az pontot az i-re végül Danny tette fel a 72. percben, kialakítva a meglepetésnek számító 3:1-es végeredményt. A sorozatban érdekelt egyetlen ukrán csapat, a Sahtar Donyeck előző mérkőzésen vereséget szenvedett a Porto otthonában, de a csoport meglepetés csapatává előlépő APOEL Nikosia ellen már mindenki győzelmet várt a hazaiaktól. Sajnos azonban, a szervezetten és fegyelmezetten játszó ciprusiak védelme állta a hazai rohamokat, sőt a 61. percben ők szerezték meg a vezetést is. Alig 3 perc múltán azonban már 1:1-et mutatott az eredményjelző Jadson jóvoltából. A hátralévő időben hiába rohamozta szakadatlanul az ellenfél kapuját az ukrán gárda, újabb gólt már nem sikerült szerezniük, így igen értékes pontokat hullajtottak el a donyeckiek. A csoportot nem kis meglepetésre 4 ponttal az APOEL Nikosia vezeti a 3-3 pontos Zenit és Porto előtt, míg a Sahtar 1 pontjával jelenleg az utolsó helyen áll.

Az utolsó H jelű kvartettben a Barcelonából pontot csenő AC Milan a cseh Plzent látta vendégül. A mérkőzést a gólnélküli első 45 perc után 2:0-ra az olaszok nyerték Ibrahimovic 53. és Cassano 66. percben elért találataival. A csoport másik mérkőzésén idegenben gálázott a címvédő Barcelona. Az előző meccsen a Plzentől vereséget szenvedő BATE Borisov már a 19. percben hátrányba került Volodko öngólja után. Ezután azonban szinte futószalagon érkeztek a spanyol gólok Pedro a 22., Messi a 38. és az 56. percben volt eredményes. Az 5:0-s végeredményt Villa állította be a 90. percben. A csoportot 4-4 ponttal a Barcelona és a Milan vezeti a 3 pontos a Plzen és a 0 pontos BATE Borisov előtt.