Megvan a hatodik magyar arany: olimpiai bajnok a női kajak négyes

A tokiói nyári olimpiai játékok utolsó előtti versenynapján megszületett a magyar küldöttség hatodik aranyérme: történelmi tettet hajtott végre a női kajak négyes, mivel az első olyan magyar egység lett ebben a sportágban, amely sorozatban háromszor nyert olimpiai aranyat. A magyar női vízilabda-válogatott három sikertelen olimpiai bronzmeccs után ezúttal megszerezte a harmadik helyet, miután 11:9-re győzött az oroszok ellen.

A szokásosnál jobban rajtolt a Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra összeállítású hajó és végig az élmezőnyben haladt; bár féltávnál még csak második volt, beindult aztán a hajrá, és végül nagy fölénnyel értek elsőként a célba. Az ezüstérmet a fehéroroszok, a bronzot pedig a lengyelek szerezték meg. Ezzel az eredménnyel Kozák Danuta a hatodik olimpiai aranyérmét szerezte, így az úszólegenda Egerszegi Krisztinát megelőzve ő a legeredményesebb magyar női sportoló az ötkarikás játékok történetében. A kajak-kenusok éremtáblázatán első lett Magyarország, miután 3 aranyat, 2 ezüstöt, és 1 bronzot nyertek a magyar sportolók.

A magyar női vízilabda-válogatott az oroszok ellen szállt vízbe a bronzmérkőzésen, akikkel a csoportmérkőzések során 10:10-es döntetlent értek el Bíró Attila tanítványai. Az első negyed után 2:2 volt a bronzcsata állása, majd a második negyedet 5:3-ra nyerték a magyar lányok. Hiába vezetett 7:4-re is a magyar csapat, a harmadik negyedet 3:0-ra nyerték az oroszok, és 8:7-re fordítani tudtak. Az utolsó negyedben sikerült ledolgozni Keszthelyi Ritáéknak az egygólos hátrányt, és fél perccel a vége előtt 10:9 volt a javukra, de az oroszok jöhettek az egyenlítésért. Az oroszok a kapust is lehozták, így emberelőnyben támadhattak, de sikerült kivédekezni, sőt a magyar csapat kapusa, Magyari Alda átdobta az egész pályát, és gólt szerzett (11:9). Ezzel a világbajnoki és Európa-bajnoki címek mellé megszületett a magyar női vízilabdázás első olimpiai érme. A döntőben a Magyarországot legyőző spanyolok csaphatnak össze a csoportmeccseken a magyar lányok ellen alulmaradó USA együttesével.

Az éremtáblázaton Magyarország a 12. helyet foglalja el (6 arany, 7 ezüst, 6 bronz), míg az élen továbbra is Kína áll (38 arany, 29 ezüst, 17 bronz) az USA (33, 36, 32), Japán (24, 12, 16), Nagy-Britannia (19, 20, 21), és az Orosz Olimpiai Bizottság (17, 24, 22) előtt. A mindössze 1 aranyat szerző Ukrajna a 42. pozíciót foglalja el a táblázaton (1, 5, 10).