Megvan a Hoverla első hazai győzelme

Az elmúlt hétvégén a 10. fordulóra került sor az ukrán élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. Szeptember 21-én megyeszékhelyünk csapatának vendége a bennmaradás szempontjából az egyik legnagyobb riválisa, az Arszenal Kijev volt.

A két csapat a Premjer Liga talán két legrosszabb formájában lévő együttese, hiszen mindkét gárda legutóbb a negyedik játéknapon tudott pontot szerezni, így igazi alsóházi rangadónak lehettek szemtanúi az Avangard stadionba kilátogató nézők. A mérkőzés előtt a hazai játékosokban duplán égett a bizonyítási vágy, hiszen túl azon, hogy a győzelemért járó három pontra égető szüksége volt a Hoverlának, a játékosoknak a Donyeckben mutatott lélektelen játék miatt is volt törleszteni valója a szurkolók és a klubvezetés felé. Ennek megfelelően az összecsapást a házigazdák kezdték aktívabban, Vjacseszláv Groznij tanítványai az első perctől fogva magukhoz vették az irányítást a mérkőzésen, és szinte saját kapuja elé szögezték a vendég fővárosiakat. A ránehezedő nyomást mindössze negyedóráig bírta az Arszenal védelme. A 15. percben Liszenko szabadrúgása után Reva csak nagy nehézségek árán tudta kiütni a kapuba tartó labdát. A kipattanót Liszickij a kijevi védőket megelőzve közelről lőtte a kapuba. A vezető találat után továbbra is támadásban maradt az Ung-parti gárda, az „ágyúsok” a mérkőzés e szakaszában szinte semmilyem veszélyt nem jelentettek Nagy kapujára. Alig tíz perc elteltével megduplázta előnyét a kárpátaljai együttes. A 24. percben egy beívelést Le Tallac fejelt vissza Bujálszkijnak, aki az ötös vonaláról akrobatikus mozdulattal az ellenfél hálójába emelt. Az újabb ungvári gól kicsit felrázta a vendégeket, de egyetlen Kravec helyzetnél többre nem futotta az Arszenal erejéből. A térfélcserét követően továbbra is a vendégek léptek fel támadólag, ám a hazai védelemnek rendre sikerült visszavernie az ellenfél próbálkozásait. A kezdeti Arszenal-rohamok aztán szép fokozatosa alábbhagytak, és a Hoverlának sikerült újból átvennie az irányítást a mérkőzésen. Hazai részről Bujálszkij, Le Tallac és Ezerszkij is közel járt a gólszerzéshez, ám a kínálkozó eséllyel egyikük sem tudott élni, így maradt a 2:0-s Hoverla győzelmet jelentő végeredmény.
A listavezető Metaliszt Harkiv a sereghajtó Tavrija otthonában lépett pályára és aratott sima 3:0-s győzelmet. Ugyancsak 3:0-ra nyert a fordulóban a címvédő Sahtar is, a „bányászok” odahaza a Vorszkla ellen feledtették a szurkolóikkal az előző játéknapok gyengébb teljesítményét. Az Európa Ligában és a hazai pontvadászatban is remeklő Csornomorec, ezúttal Odesszában diadalmaskodott 3:1-re a Zorja ellen. Ha nem is ilyen könnyen, de sikerült a Dnyiprónak elhoznia Zaporizzsjából a három bajnoki pontot. Juande Ramos tanítványai egy fordulatos mérkőzésen 3:2-re verték a Metalurgot. Szintén nyögvenyelősen nyert a Dinamó is. A fővárosiak odahaza csak Ideye 84. percben szerzett találatával tudták 1:0-ra legyőzni a Kárpátit. Ugyancsak 1:0-s hazai sikert hozott Luckban a forduló nyitómérkőzése is. A Voliny győzelme ezúttal az Illicsivec szurkolói körében okozott szomorúságot. Görög drámákba illő végjátékot hozott a Szimferopol és a Metalurg Donyeck összecsapása. A vendég donyeckiek bár kétszer is egyenlítettek a mérkőzésen, ám pontszerzés mégsem jött össze nekik. Ugyanis a 90. és 92. perc között két gólt is kapott a Metalurg, amelyne köszönhetően végül 4:2-re elveszítette a mérkőzést.
A bajnokságot 26 ponttal a Metaliszt vezeti, a második és harmadik helyen 23-23 ponttal a Dnyipro és a Csornomorec áll. A góllövőlistán a tízgólos Devics áll az élen, akit a második helyen a hét találatig jutó Szeleznyev követ.