Megvédte bajnoki címét az Újpesten átgázoló Fradi

A magyar labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának keddi játéknapja után eldőlt, hogy a Ferencvárosi TC az idei szezon bajnoka. A fővárosi zöld-fehérek Szerhij Rebrov irányítása alatt zsinórban harmadik bajnoki címűket szerezték meg, a klub történetében pedig ez volt a harminckettedik győzelmük. Az FTC hagyományai szempontjából még nagyobb örömre adhatott okot, hogy az ősi rivális Újpest FC kiütése után lett három fordulóval a bajnokság vége előtt az övék az aranyérem. A fővárosi derbin 3:0-ra nyert a Fradi, így biztossá vált az is, hogy a lila-fehérek már nem érhetnek oda a dobogó legalsó fokára sem.

Az NB I 2020/2021-es idényében háromszor találkozott egymással a két nagymúltú együttes, és az Újpestnek egy alkalommal sem sikerült betalálnia a Ferencváros kapujába, mivel a Fradi hazai pályán 2:0-ra és 3:0-ra, idegenben pedig 4:0-ra verte riválisát. A lila-fehérek utoljára 2019 májusában lőttek gólt a Fradinak, győzniük pedig 2015 decemberében sikerült legutóbb. Az FTC két döntetlen és harmatgyenge játék után ezen a mérkőzésen nem adott esélyt ellenfelének. A hazaiak már az elején gólt szereztek, de leshelyzet miatt érvénytelenítették Uzuni találatát, aki a 13. percben ismét betalált, ezúttal már szabályos gólt szerezve (1:0). A 30. percben Lovrencsics Gergő passzát követően az utóbbi időben formán kívül futballozó Tokmac volt eredményes (2:0). A félidő végén Boli feltehette volna az i-re a pontot, de a felsőlécet találta el, így 2:0-s hazai vezetéssel mehettek szünetre a csapatok. A ferencvárosi kapuban ezúttal nem akadt túl sok dolga a második NB I-es meccsén védő Bogdán Ádámnak, aki másodszor is kapott gól nélkül hozta le a 90 percet. A második játékrészben a hazaiaknál már hiányzott a koncentráció a helyzetek befejezésénél, de a 77. percben jó esélyt kaptak a találkozó lezárására, mivel a kapujából kimozduló Banai durván leütközte Mmaee-t, amiért büntetőt kapott a címvédő. A tizenegyest Uzuni higgadtan értékesítette, és ezzel beállította a 3:0-s végeredményt. Az Újpestnek a végén még volt egy veszélyes szabadrúgása, de nem sikerült szépítenie a vendégalakulatnak. A 69 pontos FTC ezzel zsinórban másodszor védte meg címét, az Újpest FC pedig 38 pontjával maradt a hetedik helyen.

Zalaegerszegen kiesési rangadót rendeztek, melyen a ZTE 5:0-ra kiütötte az újonc Budafoki MTE csapatát. Az első félidőben Koszta duplájával már 2:0-ra vezettek a hazaiak, a második játékrészben pedig Szánthó Regő, Favorov és Futács Márkó is betalált. A viski Takács Ronald kezdőként lépett pályára a vendégeknél, majd az 59. percben Csizmadia Csaba lecserélte középpályását. A ZTE győzelmével egyelőre megelőzi a Honvédot, és a zalaiak 33 pontjukkal hat pontra eltávolodtak a kieső helyen tartózkodó Budafoktól.