Nagyszőlősi győzelmek a Megyei Kupában

A labdarúgó Megyei Kupa 1. fordulójának odavágóján kiütéses, 7:0-s győzelmet aratott a nagyszőlősi Szőlős FC csapata a Nagybocskói Jalinka ellen. Az ugocsai város másik csapata, a JJ Club idegenben győzte le 1:0-ra a Taracvízi Avangardot, így előnyből várhatják a visszavágót. A JJ Clubnak ez volt két napon belül a második mérkőzése, ugyanis a nagyszőlősi együttes egy nappal korábban a Beregszászi járási Téli Kupa elődöntőjét vette sikerrel, ahol a Zápszonyi FC-t múlták felül 4:2 arányban. Ezzel kialakult a döntő mezőnye, ahol a Beregvidék FC-vel mérheti össze erejét a JJ Club.

A Zápszonyi FC 1:1-es első félidőt követően egy kapushibát követően került hátrányba a JJ Club otthonában, majd a hazaiak még kétszer betaláltak a zápszonyi kapuba (4:1). A találkozó végén a címvédő még szépíteni tudott, de így is 4:2-es vereséget szenvedtek, és nem lesz alkalmuk a duplázásra. A Beregszászi járási Téli Kupa döntőjét április 25-én rendezik, ahol a beregszászi Beregvidék FC és a nagyszőlősi JJ Club csaphatnak össze az év első trófeájáért.

A megyei Téli Kupa győztese, a Szőlős FC 7:0-ra kiütötte nagybocskói ellenfelét, így formálissá tették a visszavágót. A nagyszőlősi gólzáporból három találattal vette ki részét a Téli Kupa gólkirálya, Mihajlo Csedrik. A Szőlős FC az első félidei 3:0 után a második játékrészben átgázolt ellenfelén, és bebiztosította a továbbjutást. A másik nagyszőlősi gárda, a JJ Club, a zápszonyiak legyőzése után a megyei másodosztályban szereplő Taracvízi Avangard otthonában is nyerni tudott. Az ugocsai egylet egyetlen gólját Szerhij Hrebjan szerezte a 21. percben. A bajnoki címvédő Ilosvai Buzsora kétgólos előnyt szerzett hazai pályán a másodosztályú Nagycsongovai FC ellen, a Polenai FC pedig 4:1-re kiütötte idegenben a másodosztály újoncát, az Aknaszlatinai Máramarost. A Téli Kupa meglepetéscsapata, a Felsődomonyai Medea meggyőző előnyt szerzett a Perecsenyi Vegyész ellen, mivel 4:0-ra átgázoltak ellenfelükön. A megyei másodosztály nyugati csoportjának bajnoka, az Iványi Kalász Mihajlo Lozinec mesterhármasával 4:2-es győzelmet aratott az Úrmezei FC otthonában, a másodosztály abszolút bajnoka, a Técsői FC pedig 1:1-es döntetlent ért el a Rahói Kárpáti vendégeként. A Téli Kupa döntőse, a Kökényesi FC kétgólos előnyt szerzett hazai pályán, miután 3:1-re felülmúlták az Alsókaraszlói FC együttesét.