Megyei kupa: Nagyszőlős nyolcat, Ungvár és Rahó hetet rúgott ellenfelének

A kárpátaljai megyei kupa nyolcaddöntőinek első felvonása után több párharc is eldőlni látszik. A legtöbb párosításnál kiütközött a csapatok közötti osztálykülönbség, és a megye I-es együttesek többsége sima, kiütéses győzelmet aratott. A Nagyszőlősi FC Nagybereznán, a Rahói Kárpáti Alsókerepec ellen, az Ungvári Sportiskola pedig a Kincsesi Sólyom vendéglátójaként aratott gólzáporos diadalt.

A megye I-ben bukdácsoló Ungvári Sportiskola hazai pályán fogadta a megye II nyugati csoportjában szereplő Kincsesi Sólyom együttesét, és nagyon sima, 7:0-s kiütéses győzelmet arattak a fiatalok. A Nagyszőlősi FC szintén megye II-es ellenféllel csapott össze, és már az első játékrész után 6:1-re vezettek az ugocsaiak, többek között Jaromir Loboda és Mihajlo Csedrik dupláinak köszönhetően. A kupagyőzelemre is esélyes vendégek végül 8:3-ra ütötték ki a Nagybereznai FC-t, ezzel formalitássá téve a visszavágót. Az Ilosvai Buzsora is a nyugati csoport egyik együttesénél, az Unggesztenyési Csillagnál vendégeskedett, és a bajnoki címvédő 3:0-s előnyből várhatja a visszavágót.

A megye II keleti csoportjában szereplő Kökényesi FC felvette a harcot a megye I-es Irhóci FC ellen, és a vezetést is a házigazdák szerezték meg. Egy perccel később egyenlítettek a vendégek, sőt fordítottak, majd kettőre növelték előnyüket. Két perccel a harmadik bekapott gól után szépítettek, a 76. percben pedig egyenlítettek a hazaiak (3:3). A Rahói Kárpáti 3:0-s első félidőt követően az 52. percben gólt kapott a nyugati csoport második helyezettje, az Alsókerepeci FC ellen, de ezután még négyszer betaláltak, és 7:1-es kiütéssel küldték haza a munkácsi járásiakat. A nyugati csoport éllovasa, az Iványi Kalász a megye I-es bajnokság újoncát, a Felsődomonyai Medeát fogadta, ahol sima vereséget szenvedett a Latorca-völgyi házigazda. Ruszlan Szoszkida mesterhármast ért el a találkozón, ahol a 60. percben már 0:3 volt az állás, ami után szépítettek a hazaiak, majd egy vendég és ismét egy iványi gól következett (2:4).

A Polenai FC a beregszászi járási Téli Kupa győztesét, a nagyszőlősi JJ Clubot látta vendégül, akik érdekes módon nem szerepelnek sem a járási, sem a megyei pontvadászatban. A polenaiak mindkét félidőben lőttek egy-egy gólt, így kétgólos előnyből várhatják a nagyszőlősi visszavágót. A Kőrösmezei Hóvár – Huszti FC találkozót július 4-én rendezik.