Barátság Stadion

Megyei Kupa: visszavágott a Beregvidéknek a Perecsenyi FC

Szombaton a nyolcaddöntőkkel vette kezdetét a kárpátaljai labdarúgó Megyei Kupa. Nagy meglepetésre a Beregvidék SC hazai pályán kapott ki tizenegyespárbajt követően attól a Perecsenyi FC-től, akit hat nappal ezelőtt 5-1-re gázoltak el. A játéknap másik hatalmas meglepetése, hogy a másodosztály listavezetője, az Alsókaraszlói FC kétgólos vereséget szenvedett hazai környezetben az Unggesztenyési Csillag gárdájától. A Szőlős FC egy sima négyest gurított Munkácson, és jutott tovább a következő körbe.

Ismét Beregszászba látogatott a Perecsenyi FC együttese, amely ezúttal egyenrangú ellenfele volt a Beregvidék SC-nek, sőt ki is ejtette a hazai gárdát a kupa küzdelmeiből. A párharc esélyese a beregszászi együttes volt, de a vendégek tanultak múlt vasárnapi hibáikból. A mérkőzés 12. percében a beregszásziak szereztek vezetést Volodimir Jaroscsuk góljával, amire a 30. percben válaszolt Eduard Szteco szabadrúgásból (1-1). Mivel több találat már nem esett az összecsapáson, így jöhettek a tizenegyesek. A pontrúgások a vendégeknek sikerültek jobban (2-4), amivel továbbléptek a következő körbe, ahol az elsőligás Kincsesi Sólyom lesz az ellenfelük.

A beregszásziakhoz hasonlóan a bajnokságban eddig hibátlanul teljesítő Alsókaraszlói FC (Zariccsa) a szerednyei kistérségi Unggesztenyési Csillagot (Linci) látta vendégül. A hazaiak már 2-0-ra is vezettek, de a vendégeknek sikerült fordítaniuk, és kétgólos győzelmet aratniuk a gólzáporos nyolcaddöntő-találkozón. A Szerednye melletti Ung-vidéki település másik csapata, az Unggesztenyési Csillag-SPAR a megyei elsőosztály második helyén álló Técsői SC ellen szenvedett háromgólos vereséget.

A másodosztály címvédője, az idén gyengélkedő Munkácsi SC együttese az elsőosztály és a kupa címvédőjét, a jelenlegi listavezetőt, a megyei trófeákat évek óta egyeduralkodóként elhódító nagyszőlősi Szőlős FC-t látta vendégül. A mérkőzésen a papírformának megfelelően sima vendéggyőzelem született: a nagyszőlősiek Bohdan Kotljar, Jevhen Ruszin, Mihajlo Csedrik és Jurij Csonka góljaival ütötték ki idegenben Latorca-parti ellenfelüket.

A másodosztály újonca, a beregszászi járási Ilonokújfalui Csillag (Onok), ami jelenleg sereghajtó a pontvadászatban, az elsőosztályban nem túl acélos teljesítményt nyújtó Ilosvai Buzsorát fogadja hazai pályán. A hazaiak hajtottak idei első sikerükért, de szoros mérkőzésen egygólos vereséget szenvedtek, így kiestek a kupából. Az Ung-vidéki rangadón az Őrdarmai Líder (Sztorozsnica) az egy osztállyal feljebb játszó Felsődomonyai Medeával (Onokivci) csapott össze a továbbjutásért. A vendégek sima, ötgólos győzelmet arattak, egyik legjobbjuk, Ruszlan Szoszkida pedig mesterhármast szerzett.

A negyeddöntőben a Viski FC az Unggesztenyési Csillaggal, a Técsői FC a Szőlős FC gárdájával, a Medea az Ilosvai Buzsorával, a Kicsesi Sólyom pedig a Perecsenyi FC-vel mérkőzhet meg a legjobb négy közé jutásért. Az összecsapások első felvonását június 9-én, a visszavágókat pedig 16-án rendezik.