Megyei Téli Kupa: döntő nézők nélkül és törölt bronzmérkőzés

Az országos karanténra való tekintettel március 14-én, szombaton nézők nélkül rendezik meg a megyei labdarúgó Téli Kupa döntőjét az ungvári Avangard stadion műfüves pályáján – adta hírül a Kárpátaljai Labdarúgó Szövetség honlapja (ffz.org.ua).

A fináléban az eddig veretlen Nagyszőlősi FC és az elődöntőben 5:1-es vereséget szenvedő Szerednyei FC küzd meg a trófeáért. A szerednyeiek technikai győzelemmel kerültek a döntőbe, mivel megóvták a Borhalmi FC (Boboviscse) elleni mérkőzésüket, akiknél jogtalanul lépett pályára a Kárpáti Lviv U19-es csapatának igazolt játékosa, Vagyim Mergyejev. A játékos egyébként egy góllal és két gólpasszal vette ki részét csapata kiütéses győzelméből. A döntőt 14.00 órakor rendezik helyi idő szerint, amit élőben közvetít majd a szövetség honlapja.

A harmadik helyért az Irhóci FC (Vilhivci) és a Borhalmi FC (Boboviscse) csapott volna össze, viszont ezt a mérkőzést törölte a labdarúgó-szövetség.

A beregszászi járási Téli Kupa döntőjét és bronzmeccsét szintén elhalasztották. Az aranyért a Zápszonyi FC és a Kígyósi FC csap majd össze, a bronzéremért pedig a Tiszaújlaki FC mérheti össze erejét a Nagyberegi Talizmánnal. Az új időpont és helyszín egyelőre még nincs kijelölve.

Az Ungvári járásban már sikerült bajnokot avatni a Kincsesi Szokil személyében, akik a megyei másodosztály nyugati csoportjának rendszeres résztvevői. A döntőben nagy csatában, 4:3 arányban múlták felül az Őrdarmai FC-t. A harmadik helyet a baranyai Zinedin sportiskola U17-es növendékei szerezték meg, akik a 3:3-as rendes játékidei eredményt követően, büntetőrúgások után 5:3 arányban győzték le a Kereknyei FC csapatát.