Megyeri Balázs nem kapott gólt Ukrajnában

Az Európa Liga legjobb 16 csapata között három hazai döntetlen mellett az Olimpiakosz Pireusz idegenbeli sikere jelentette a legnagyobb szenzációt.

A görög csapat kapujában Megyeri Balázs (a képen) minden valamirevaló ukrán lövést hárított és ezzel óriási érdemeket szerzett az Olimpiakosz győzelmében. A görögök a spanyol David Fuster egyetlen góljával nyertek Ukrajnában, így óriási lépést tettek az Európa Liga negyeddöntője felé.

Az Atletico Madrid hazai pályán alaposan megleckéztette a Besiktast. Az argentin Eduardo Salvio három percen belül kétszer is bevette a török csapat kapuját, majd a 36. percben Adrián is eredményes volt. A portugál Simao Sabrosa az 53. percben már csak szépíteni tudott, bár ez az idegenben szerzett gól még nagyon sokat érhet a törököknek.

A Schalke 04 két bajnoki vereség után érkezett a hollandia Enchsedébe. Érdekesség, hogy a német csapatnak Huub Stevens személyében éppen holland trrénere van, míg a Twente kispadján az angol Steve McClaren ül. A hazaiak a PSV Eindhoven idegenbeli legyőzése után magabiztosan várták a németeket is. Végül a 60. percben Joel Matip tizenegyest érően szabálytalankodott, plusz a kameruni játékos ki is állítatta magát. A hollandok számára megítélt büntetőt Luuk de Jong értékesítette (1-0). A Twente emberelőnyben már nem tudott újabb gólt szerezni.

A Manchester City a Portót az előző körben idegenben is legyőzte 2-1-re, ám Roberto Mancini csapata Lisszabonból már vereséggel távozott. A mérkőzés egyetlen gólját a brazil Xandao szerezte az 51. percben.