Méretes minaji-zakó a Sahtartól, Fradi-győzelem Miskolcon

Az ukrán labdarúgó FavBet Liga 12. fordulójában a Sahtar Donyeck vendége volt a Minaji FC, mely zsinórban harmadik nagyarányú vereségét szenvedte el. A Dinamo Kijev sovány győzelmet aratott Mariupolban, amivel továbbra is őrzi minimális előnyét a Sahtarral szemben. A magyar labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójában viszonylag sima győzelmet aratott a Ferencvárosi TC a Diósgyőri VTK vendégeként, így továbbra is magabiztosan vezeti Szerhij Rebrov csapata a bajnokságot.

Vaszil Kobin csapata csupán húsz percig tudta tartani magát a Sahtar Donyeck vendégeként, majd ezután kiszakadt a gólzsák. A 20. percben Dopilka öngóljával szerezték meg a vezetést a hazaiak, majd a 21. percben Fernando volt eredményes Bolbat passzát követően (2:0). A 29. percben Alan Patrick passzát Solomon értékesítette (3:0). A 35. percben szépített a kárpátaljai gárda, miután Anatolij Nurijev jól irányzott szabadrúgását Trubin kapus a hálóba tenyerelte (3:1). A második játékrészben Matvijenko megszerezte a negyedik donyecki gólt, amire ismét érkezhetett volna a minaji válasz, de Nurijev az 55. percben kihagyta a vendégek számára megítélt büntetőt, elegáns emelése a felsőlécet találta el. A 72. percben a Sahtar ötödik gólja is megszületett, miután Lopirionok a saját kapujába juttatta a labdát (5:1).

A Dinamo Kijev Mariupolban lépett pályára, és a 6. percben Harmas góljával meg is szerezték a vezetést. A kijeviek kapuját harmadik számú kapusuk, a munkácsi Ruszlan Nescseret védte, aki egy mariupoli kontra közben gyermeteg hibát követett el, és a tizenhatoson kívül durván felrúgta a hazaiak támadóját. A felelőtlen szabálytalanság piros lapot ért, így a Dinamo emberhátrányba került. A tíz emberrel futballozó kijeviek ennek ellenére második góljukat is megszerezték Cigankov révén a 77. percben (0:2). A Mariupol a 94. percben már csak szépíteni tudott (1:2), a Dinamo ezzel ismét begyűjtötte a kötelező három pontot.

A bajnokságot a 29 pontos Dinamo vezeti a 26 pontos Sahtar előtt. A Minaji FC 9 pontjával a tizenegyedik helyen áll, megelőzve a 8-8 pontos Dnyipro-1 és FK Lviv, illetve a 6 pontos sereghajtó Rukh Lviv csapatát. Az Ung-vidéki csapat a következő fordulóban a harmadik helyen álló Vorszkla Poltava vendége lesz.

A magyar OTP Bank Liga listavezetője, a Ferencvárosi TC a kiesés ellen küzdő Diósgyőrhöz látogatott a 13. fordulóban. A több kulcsemberét is pihentető fővárosi zöld-fehérek jól kezdték a találkozót, és rögtön a 6. percben vezetést szereztek, miután Robert Mak pontos beadását Roko Baturina Antal Botond kapujába fejelte (0:1). A 15. percben Rui Pedro került óriási helyzetbe, de Dibusz bravúrosan védett. A következő hazai támadásnál Rui Pedro a tizenhatoson belül rálépett Igor Haratyin lábára, aztán feldobta magát, amit egy fordított játékvezetői ítélet követett: Andó-Szabó Sándor büntetőt ítélt, a munkácsi középpályás pedig sárgát kapott. A tévesen megítélt tizenegyest a szabálytalankodó Rui Pedro értékesítette (1:1). Nem kellett sokat várni az újabb vendég-gólra, pár perccel később érkezett is a Fradi válasza: Mak ugratta ki Zubkovot, aki elegánsan emelte át a kifutó Antalon a labdát (1:2). A második félidőben mindkét csapatnak akadtak komolyabb helyzetei, de a gólszerzés csak a vendégeknek sikerült. A 66. percben Laidouni ívelt a csereként beálló Uzuni elé, aki megszerezte csapata harmadik gólját (1:3). Az eredmény ezután már nem változott, a Fradi begyűjtötte a kötelező három pontot, így magabiztosan készülhetnek a Dinamo Kijev elleni sorsdöntő Bajnokok Ligája mérkőzésre. A 29 pontos FTC hét ponttal előzi meg a MOL Fehérvár csapatát, és 8 ponttal az egy meccsel többet játszó Kisvárdát. A DVTK 10 pontjával a tizenegyedik, kieső helyen tartózkodik, egy ponttal megelőzve a sereghajtó Budapest Honvédot.