minaj ungvár

Minaji pontszerzés és újabb ungvári győzelem

Megszerezte első idegenbeli pontjait az ukrán labdarúgó-bajnokságban szereplő Minaji FC. Vaszil Kobin tanítványai az élvonal másik újoncától, az Ingulec Petrove csapatától hoztak el egy pontot. A harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában ötödik győzelmét is megszerezte az Ungvári FC, amely így magabiztosan áll a tabella élén, 6 ponttal megelőzve üldözőit.

Két sima vereséget követően az Ingulechez már pontszerzési esélyekkel érkezett a kárpátaljai csapat. A Minaji FC a találkozó elején büntetőhöz jutott, amit Anatolij Nurijevnek sikerült értékesítenie a 9. percben. A hazai csapat még az első játékrész elején egyenlíteni tudott, a 35. percben az Ingulec is büntetőből szerezte gólját (1:1). Az 57. percben a minajiak emberhátrányba kerültek, mivel Pinyasko az 57. percben megkapta második sárgalapját is. A hazaiak nem tudták kihasználni emberelőnyüket, így a Minaji FC megszerezte első pontját idegenben, és negyedik pontját összességében. A tabellán jelenleg a 11. helyet foglalja el Vaszil Kobin csapata, akik csupán három ponttal vannak lemaradva a 6. helytől. A következő fordulóban a Mariupolt fogadja a kárpátaljai csapat.

Az Ungvári FC a Nyiva Vinnyica csapatát látta vendégül az Avangard stadionban. A gólnélküli első játékrészt követően Pukánics Adrián duplájával (59. és 76. perc) kétgólos előnybe került az ungvári gárda. A vendégek a 85. percben szépítettek, de az Ungvári FC ennek ellenére ismét begyűjthette a jól megérdemelt három pontot. A megyeszékhelyi gárda továbbra is százszázalékosan vezeti a bajnokságot 15 megszerzett pontjával, a következő fordulóban pedig a 9 pontos Pogyillja Hmelnickij csapatához látogatnak.