Minimális vereség Harkivban

Március 15–18. között került sor az ukrán Premijer Liga 21. fordulójára.

Megyénk egyetlen élvonalbeli csapata ezúttal Harkivban lépett pályára. Olekszandr Szevidov tanítványainak már az utazással is gondjai adódtak, hisz az ungvári játékosoknak a sorozatos technikai hibák miatt csak a harmadik repülőgéppel sikerült elhagynia Kárpátalját. Az indulás körüli hercehurca miatt teljesen felborult a Hoverla napirendje, a csapat csak 18-án, hajnali 3-kor érkezett meg Harkivba. A mérkőzés mindkét fél számára igen fontos volt, hisz az előzetes eredmények kedvező alakulása miatt a házigazdák egy esetleges győzelemmel előreugorhattak a tabella második helyére, míg az Ung-partiaknak a bennmaradáshoz létfontosságú lett volna a pontszerzés, ennek megfelelően az összecsapásra Szevidov mester egy védekező felállású csapatott küldött pályára. A találkozón az első említésre való eseményre a 8. percig kellett várni. Ekkor Jordi López kapott a társaktól egy remek kiugratást. A spanyol játékmester a Metaliszt tizenhatosán belül lefutotta Papa Gueye-t, akinek így nem maradt más választása, mint az, hogy lerántsa az ungvári játékost. A mérkőzés odesszai játékvezetőjének sípja azonban néma maradt az esetnél. Ebben a bajnokságban ez már a sokadik téves bírói döntés volt, amely a kárpátaljai csapatott sújtotta. A folytatásban egy álmosan és ötlettelenül játszó Metalisztot, illetve egy remekül védekező Hoverlát láthattunk. A házigazdák hiába birtokolták többet a labdát az első játékrészben, egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a hibátlanul bekkelő vendégekkel. Jellemző adat, hogy az első komolyabb helyzetre egészen a 44. percig kellett várni, ekkor a Metaliszt friss szerzeményének, Márcio Azevedonak a rövid sarokba tartó lövését hárította Babenko. A szünetet követően a hazaiak mestere cserére szánta el magát, Miron Markevics pályára küldte az addig kispadon ülő Jonathan Cristaldot és Cleiton Xavier-t. A változtatásoknak rögtön meg is lett az eredménye, a Metaliszt játéka a két játékos beállása után sokkal dinamikusabb és gólveszélyesebb lett. Előbb egy távoli lövésnél a menteni igyekvő Malisic-ról vágódott kis híján saját kapujába a labda, majd Cristaldo középről leadott lövésénél akadt védenivalója Babenkonak. A 69. percben kihasználta a Hoverla védelmének megingását a hazai gárda. Xavier 26 méterről végezhetett el szabadrúgást. A középre tartó elemi erejű lövést Babenko megpróbálta kiöklözni, ám a kárpátaljai hálóőr szerencsétlenül ért a labdába, így az végül saját kapujában kötött ki. Bár a bekapott gól után az egyenlítés reményében kitámadott a Hoverla, és így több lehetősége nyílt a Metalisztnak a fellazult vendégvédelemmel szemben, újabb találat már nem született a mérkőzésen. A végeredmény így 1:0-s Metaliszt győzelem lett. Az ungvári gárdának a tisztes helytállás igen, de pontszerzés nem sikerült.
A címvédő Sahtar szombaton lépett pályára a Donbasz Arénában, ahol a Csornomorecet látta vendégül. A találkozó sima 3:0-s hazai sikerrel zárult.
A hétvége előtt a tabella második helyén álló Dnyipro a középmezőnyhöz tartozó Krivbaszt látta vendégül. Az összecsapáson a 33. percben meg is szerezte a vezetést a dnyipropetrovszki alakulat, ám a vendég krivij rihiek nem adták fel, és előbb egyenlítettek, majd az emberhátrányba kerülő hazaiak ellen megfordították a mérkőzést. A találkozó így meglepetésre a Krivbasz 2:1-es sikerével zárult. A Dnyipróval ellentétben nem hibázott a Dinamo, a kék-fehérek a fővárosban, szoros csatában 1:0-ra legyőzték a mezőny hátsó feléhez tartozó Vorszklát. A másik kijevi csapatnak már korántsem ment ilyen jól, az „ágyúsok” az Illicsivec vendégeként szenvedtek 2:1-es vereséget. A fordulóban hosszú idő után ismét pontot szerzett a Metallurg Zaporizzsja, a sereghajtó hazai pályán ért el 1:1-es döntetlent a Kárpáti ellen. Az EL-indulást jelentő 5. helyért küzdő csapatok közül a Zorja 3:1-re nyert Luhanszkbana Voliny ellen, míg a Metallurg egy sokgólos és fordulatos mérkőzésen 2:1-es vezetésről kapott ki 4:3-ra a Tavrija otthonában.
A bajnokságot 60 ponttal a Sahtar vezeti, második helyre a 45 pontos Metaliszt jött fel, míg a 3-4. helyen 44-44 ponttal a Dinamo és a Dnyipro áll.
A góllövőlistán tovább erősítette vezető pozícióját Henrikh Mkhitaryan – a Sahtar légiósa a fordulóban már 19. gólját szerezte.