Két győzelme után elmenőtől csípett pontot a Munkács FA

Ismét kezdeti remek formáját mutatta a Munkács FA együttese, akik négy nyeretlen mérkőzés után immár harmadik meccsükön maradtak veretlenek. Az ukrán harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő kárpátaljai együttes a Ljubomir Sztaviscse hazai legyőzése (2:0), és a Csajka elleni idegenbeli nagy fordítás után (3:0-s vesztett állásból nyerték meg a mérkőzést 3:4-re) ezúttal a második helyen álló LNZ Cserkaszit fogadta derceni bázisán. A munkácsiak 1:1-es döntetlent értek el a feljutásért küzdő vendégek ellen.

Vitalij Sumszkij csapata a Dehtyar, V. Luciv, P. Luciv, Hrihorascsuk, Oberman (Lucska), Halász (Hricak), Dubilej, Sztepancsuk (Bundás), Volkov (Csepa), Szteny, Hirnij összeállításban lépett pályára a szintén újonc LNZ Cserkaszi ellen. A vendégek kapuját a csapi születésű, korábbi azeri válogatott hálóőr, a Minaji FC ex-portása, Andrij Popovics védte, a védelemben pedig a szintén ex-minaji Lopirjonok is helyet kapott. A találkozó első félideje gólnélküli döntetlennel ért véget, majd a második játékrész elején, az 50. percben szerzett vezetést Tarasz Halász a hazaiak számára (1:0). Sokáig úgy tűnt, hogy zsinórban harmadik győzelmét is megszerzi az MFA, de a 81. percben Dolinszkij találatával egyenlítettek a vendégek (1:1).

A következő fordulóban a 11. helyen álló Rubikon Kijev otthonába látogatnak a munkácsiak. A harmadosztály A csoportját jelenleg a 24 pontos Livij Bereh vezeti az egyaránt 22-22 pontos LNZ Cserkaszi és a Dinaz Visgorod előtt. A Munkács Futball Akadémia 14 pontjával a 9. fordulót követően a 7. helyen áll, az Epicenter Dunajivci, a nagymúltú Kárpáti Lviv és a Niva Vinnicja mögött. A B csoportot a Kárpátihoz hasonlóan fényes élvonalbeli múlttal rendelkező Metalurg Zaporizzsja vezeti.

Az MFA Elit Ligában szereplő utánpótláscsapatai eddig kitűnően szerepelnek, mivel két forduló után összesítésben már 22 pontjuk van, a maximálisan megszerezhető 24-ből. Ez azt jelenti, hogy 8 mérkőzésből 7 győzelem és 1 döntetlen a munkácsiak mérlege. Az MFA U17-es együttese az 1. fordulóban 4:1-es győzelmet aratott a VIK Voliny (Volodimir-Volinszkij) ellen, az U15-ös csapat pedig 2:1-re nyert. Az U16-os korosztály idegenben tudott sima, 3:0-s sikert aratni, az U14-esek pedig gólnélküli döntetlennel térhettek haza (0:0). A 2. fordulóban az U16-osok Dercenben ütötték ki 6:0-ra a Prikarpattya Ivano-Frankivszkot, míg az U14-es korosztály 4:1-es diadalt aratott. Az U17-esek a Rukh Lviv otthonában győztek 3:2-re, az U15-ös együttes pedig 2:1-es sikert ünnepelhetett.