Munkács győzelemmel, Ungvár megsemmisítő vereséggel mutatkozott be

A Munkács Futball Akadémia (MFA) együttese győzelemmel mutatkozott be a profik között, miután 1:0-ra legyőzték derceni bázisukon az FK Csernyihivet, az ukrán harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 1. fordulójában. A munkácsiakkal ellentétben az Ungvári FC-nek borzasztóra sikeredett a bemutatkozása a másodosztályban: Mihajlo Ivanicja tanítványai kiütéses, 0:6-os vereséget szenvedtek az Avangard Stadionban az ivano-frankivszki Prikarpattya ellen.

Remek felkészülési időszakot tudhatott maga mögött a harmadosztály rajtja előtt az MFA együttese, akik az Európa Konferencia Ligában szereplő Vorszkla Poltavával is 1:1-es döntetlent játszottak. A munkácsiak első bajnoki mérkőzésüket az FK Csernyihiv ellen vívták meg derceni bázisukon. A találkozó egyetlen gólját Makszim Hirnij szerezte a 20. percben, Petro Luciv passzát követően (1:0). Vitalij Sumszkij együttese a következő fordulóban Csernyivcibe utazik, ahol a helyi Bukovinával mérhetik össze erejüket.

Sajnos, a munkácsiaktól eltérően, az Ungvári FC csapatának nem sikerült győzelemmel bemutatkoznia a másodosztályban, sőt egyenesen szégyenteljesre sikeredett az első hazai találkozó. A Tarpáról visszatérő vezetőedző, Mihajlo Ivanicja 0:6-os kiütéses vereséggel debütált a kispadon, miután már a szünetre ötgólos előnyt szereztek a Prikarpattya játékosai. Elgondolkodtató lehet a szurkolók számára egy ekkora hazai pofon után, hogy az együttest feljuttató Volodimir Vaszjutik vezetőedző vajon mit csinálhatott rosszul, és Ivanicja a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei bajnokság után milyen pluszt tud hozzátenni az Ungvári FC-nél. Az első találkozó után még nem érdemes nagyobb következtetéseket levonni, viszont a következő fordulóban egy sokkal nehezebb ellenfél vár az Ung-partiakra, mégpedig a szintén idén feljutó Metaliszt Harkiv.

A Premier Ligában szereplő Minaji FC Dinamo Kijev elleni mérkőzését augusztus 11-re halasztották, így a kék-fehér rókák július 31-én kezdik a bajnokságot hazai pályán (az ungvári Avangard Stadionban), az FK Olekszandrija ellen. Az 1. fordulóban a Sahtar Donyeck Traore és Alan Patrick találataival 2:1-es győzelmet aratott hazai pályán az Ingulec Petrove ellen, az újonc Veresz Rivne pedig gólnélküli döntetlent játszott a Kolosz Kovalyivkával. A hazaiaknál a kárpátaljai Hegedűs Róbert 76 percet töltött a pályán, a vendégeknél pedig a Minaji FC ex-játékosa, a munkácsi Anatolij Nurijev az 58. percben váltotta Denisz Kosztisint.