Munkácsi győzelmek a felnőtt- és az utánpótlásligákban

Zsinórban harmadik győzelmét aratta az ukrán harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Munkács Futball Akadémia együttese, miután 2:0-ra legyőzték hazai pályán az utolsó előtti helyen álló AFSC Kijevet. Vitalij Sumszkij csapatának ez volt egymás után a hatodik veretlen mérkőzése (5 győzelem, 1 döntetlen). Az Elit Ligában szereplő munkácsi utánpótláscsapatok négy meccsből három győzelmet és egy döntetlent értek el a VIK Voliny ellen, amivel továbbra is listavezetők csoportjukban.

Dubilej 27. percben szerzett találatával egygólos előnyre tettek szert a munkácsiak az AFSC Kijev ellen, amit a második félidőben megdupláztak a hazaiak. Makszim Hirnij a 91. percben lőtte meg csapata második gólját, amivel bebiztosította a három pontot. Újabb győzelmével a kárpátaljai gárda feljött a tabella ötödik helyére. A bajnokságot továbbra is a Livij Bereh vezeti, akik ezúttal a Bukovina Csernyivci otthonából hozták el a három pontot. A második helyen a riválisainál egy meccsel többet játszó Dinaz Visgorod áll, akik a következő fordulóban az MFA-hoz látogatnak.

Az Elit Ligában szereplő munkácsi utánpótlás együttesek négy mérkőzésen tíz pontot gyűjtöttek. A derceni MFA-bázison pályára lépő U14-esek 1:0-ra, az U16-osok pedig 2:0-ra nyerték találkozójukat a VIK Voliny ellen, míg az U15-ösök 1:1-es döntetlent értek el idegenben, az U17-esek pedig sikeresen elhozták a három pontot (0:1). Az összesített táblázaton az MFA-nak és a Rukh Lvivnek is 52-52 pontja van, míg a harmadik UFK Kárpáti Lviv 41 pontot gyűjtött. A következő fordulóban az MFA U15 és az U17 Dercenben látja vendégül a Rukh fiataljait, az U14 és az U16 pedig a hat csapatból ötödik helyen álló ivano-frankivszki Prikarpattyahoz utazik.