Nagybégány labdarúgás

Nagybégányi siker a rangadón, újabb beregszászi győzelem

Nagybégányi győzelem született a Beregszászi járási labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának rangadóján, ahol a Nagyberegi Talizmán csapatát küldték padlóra. A Nagybégányi FC ezzel megőrizte veretlenségét, ahogy a Tiszakeresztúri FC-t két góllal legyőző Beregvidéki FC is. A továbbra is százszázalékos Nagybaktai FC ezúttal a kígyósi csapatot győzte le.

A Beregvidéki FC a tiszakeresztúriak 3:1-es legyőzősével megőrizte dobogós helyét a tabellán, és csupán rosszabb gólkülönbségük miatt maradnak le a második helyről, melyet a nagybégányiak birtokolnak. A Nagybaktai FC két ponttal előzi meg dobogós riválisait, akikkel eddig még nem találkoztak a hibátlan teljesítményt nyújtó éllovasok. Az ötödik fordulóban a gyenge formában lévő Kígyósi FC csapatát verték 2:0-ra a nagybaktaiak. A Badalói FC sovány, egygólos győzelemmel hagyhatta el a pályát az első meccsük óta nyeretlen, sőt pontot sem szerző zápszonyi alakulat ellen. A bajnokságból teljes mértékben kilógó Kovászói FC ismét megsemmisítő vereséget szenvedett, ezúttal a legutóbbi fordulóban magára találó Nagymuzsalyi FC vágott tizenegy gólt az újonc kapujába. A kovászói csapat öt meccset követően immár negyvenegy gólt kapott, és továbbra is a bajnokság utolsó helyén áll a pontnélküli alakulat.

A Munkácsi járási labdarúgó-bajnokságban már a nyolcadik fordulót rendezték meg vasárnap. A Derceni FC a sereghajtó Ignéci FC csapatánál vendégszerepelt, ahol már a második percben megszerezték a vezetést. A hazaiak hat perc múlva már ki is egyenlítettek, de a további izgalmak csak a mérkőzés végén jelentkeztek. Az ignéci alakulat a 86. percben vezetést szerzett, de a vendégek a 93. percben büntetőhöz jutottak, amit sikerült értékesíteniük, így 2:2-es döntetlennel végződött a találkozó. Az éllovasok rangadóján a Nagylucskai Kalász a Mezőterebesi FC-t fogadta. A vendégek bár vezetést szereztek, a nagylucskai csapat egyenlíteni tudott, így megőrizték első helyüket a tabellán. A forduló harmadik mérkőzése is döntetlennel végződött, a Gorondi FC és a Kölcsényi FC sem bírt egymással.

Beregszászi járási labdarúgó-bajnokság, 5. forduló:

Beregvidéki FC – Tiszakeresztúri FC 3:1

Kígyósi FC – Nagybaktai FC 0:2

Badalói FC – Zápszonyi FC 1:0

Nagymuzsalyi FC – Kovászói FC 11:0

Nagyberegi Talizmán – Nagybégányi FC 0:3

A bajnokság állása: 1. Nagybaktai FC 15 (19:2), 2. Nagybégányi FC 13 (17:4), 3. Beregvidéki FC 13 (13:2), 4. Badalói FC 10 (17:7), 5. Nagyberegi Talizmán 7 (11:8), 6. Nagymuzsalyi FC 6 (13:16), 7. Zápszonyi FC 3 (10:11), 8. Tiszakeresztúri FC 3 (9:13), 9. Kígyósi FC 3 (8:15), 10. Kovászói FC 0 (2:41).

Munkácsi járási labdarúgó-bajnokság, 8. forduló:

Ignéci FC – Derceni FC 2:2

Nagylucskai Kalász – Mezőterebesi FC 1:1

Gorondi FC – Kölcsényi FC 0:0

A bajnokság állása: 1. Nagylucskai Kalász 19 (21:7), 2. Mezőterebesi FC 17 (22:4), 3. Derceni FC 13 (13:17), 4. Kölcsényi FC 9 (5:7), 5. Gorondi FC 6 (7:19), 6. Ignéci FC 2 (6:20).