Nagydobronyi győzelemmel zárult a csoportkör Ung-vidéken

Az Ungvári járási Téli Kupa 3. fordulójában megszerezte első győzelmét a Nagydobronyi FC, mégpedig a házigazda Ókemencei Kárpáti ellen, akik a mérkőzés előtt a csoport éllovasai voltak. A nagydobronyiak 3:0-ra kiütötték ellenfelüket, de a továbbjutás ennek ellenére nem jött össze a járási bajnokságra készülő együttesnek. A másik csoportban az Eszenyi Tisza 5:2-es vereséget szenvedett a Kereknyei Olimpik csapatától, de így is továbbléptek az elődöntőbe.

A harmadik forduló előtt Ókemence vezette a csoportot, akik csoportelsőségük megszilárdításának tényében léptek pályára. Az első félidőben Bara Csaba és Stec Igor révén kétszer is betaláltak a nagydobronyiak, a házigazdák pedig nem tudtak gólt szerezni, így kétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre a vendégek. A második félidő elején felpörögtek az események: a hazai csapat büntetőhöz jutott, amellyel csökkenthette volna hátrányát, de a rúgó nem járt túl Nagy Andor eszén, hárított a kapus. A 46. percben Györke Nándor tizenhét méterről lőtt bombagólja eldöntötte a három pont sorsát, és kialakult a 0:3-as végeredmény.

A Nagydobronyi Kistérség hivatalos honlapjának közlése szerint a Téli Kupára való nevezés fő célja az volt, hogy az alaposan megfiatalított csapat összeszokjon. A folyamatos fejlődés nem csak a játékban, hanem az eredményeken is látható volt: az első mérkőzésen nem sikerült a gólszerzés, a második találkozón már összejött a gól, a harmadik fordulóban pedig nem csak a támadók teljesítettek kiválóan, hanem Nagy Andor hálóőr kapuját sem tudta bevenni az ellenfél, köszönhetően az egyre jobban működő védelemnek is. A kupamérkőzéseket megelőzően nem volt idő, sem lehetőség barátságos, felkészülési mérkőzéseken gyakorolni a csapatnak, így a kupasorozatot tekintették felkészülési időszaknak a tavasz végén induló járási bajnokságra – olvasható a kistérség honlapján.

Ungvári járási Téli Kupa, 3. forduló:

A csoport:

Unggesztenyési Csillag (Linci)–Nagylázi FC 6:0

Ókemencei Kárpáti–Nagydobronyi FC 0:3

A csoport végeredménye: 1. Unggesztenyési Csillag 6 pont, 2. Ókemencei Kárpáti 4 p. (2:3), 3. Nagylázi FC 4 p. (2:7), 4. Nagydobronyi FC 3 p.