Nagyszőlős nem bírt a husztiakkal, gálázott Técső és a szlatinaiak

A kárpátaljai megyei labdarúgó-bajnokság 4. fordulójának központi mérkőzésén Huszt gárdáját látta vendégül a Nagyszőlősi FC. A találkozón a bajnokság két legjobb formában lévő csapata nem bírt egymással, 1:1-es döntetlennel kellett beérje mindkét együttes. A megyei másodosztály keleti csoportjában gólzáporos mérkőzésen hozta el Kőrösmezőről a három pontot az Aknaszlatinai Máramaros, a Técsői FC pedig kiütéses győzelmet aratott, szintén idegenben. A Viski FC 4:1-es vereséget szenvedett a magára találó Kökényesi FC-től (Ternovo), így egyelőre a tabella alsó felében foglalnak helyet. A nyugati csoport éllovasa, az Iványi Kalász megtartotta hibátlan mérlegét, és 6:0-val gázolt át a Nevickei vár csapatán.

A Nagyszőlősi FC már a 17. percben hátrányba került hazai pályán a Huszti FC ellen, de a második félidőben a helyi gólfelelős, Mihajlo Csedrik találatával egyenlítetett a beregszászi járási együttes. A találkozón több gól már nem született, így 1:1-es döntetlennel vonulhattak le a csapatok a pályáról. A Rahói Kárpáti és az Irhóci FC összecsapása is 1:1-es döntetlennel ért véget, az Ungvári Sportiskola és a Polenai FC csatája pedig már jóval több gólt, és vendéggyőzelmet eredményezett (0:4). Megkezdte a felzárkózást a címvédő Ilosvai Buzsora, akik az újonc Felsődomonyai Medea (Onokivci) otthonában arattak 2:1-es diadalt, annak ellenére, hogy már a 4. percben vezetett az Ung-vidéki együttes. A tabellát a 10 pontos Huszti FC vezeti az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó, 7 pontot gyűjtő Nagyszőlősi FC előtt, akiket a szintén 7 pontos Irhóci FC, és a 6 pontos Ilosvai Buzsora követ. A bajnokság sereghajtója a pont nélkül álló Ungvári Sportiskola.

A másodosztály keleti csoportjában kezdenek körvonalazódni az idei erőviszonyok. A sereghajtó Nagybocskó otthonában sima, 3:0-s győzelmet aratott a címvédő Técsői FC, akik immár csupán egyedüli csapatként őrzik veretlenségüket, de egy meccsel kevesebbet játszva egyelőre a harmadik helyen állnak. Az első helyre felugró Kökényesi FC sima győzelmet aratott a viskiek felett, míg a második helyezett Aknaszlatinai Máramaros óriási csatát vívott a Kőrösmezei Hóvár (Hoverla) otthonában. A találkozón kétszer is vezetést szereztek a hazaiak, de a szlatinaiak mindkétszer egyenlíteni tudtak, majd fordítottak is (2:3), amire gyorsan érkezett a hazaiak válasza (3:3), de az újabb szlatinai gól sem késett sokat (3:4). A 85. percben a kőrösmezei együttes ismét egyenlített (4:4), de a találkozó hajrájában (89. perc) a vendégek megszerezték a győztes találatot, amivel kialakították a 4:5-ös végeredményt. A nyugati csoportban még két veretlen csapat maradt, az egyik az eddig mindenkin átgázoló, négy mérkőzésen 21 gólt szerző, százszázalékos teljesítménnyel rendelkező Iványi Kalász, a másik pedig az Alsókaraszlót 3:0-ra kiütő Alsókerepeci FC (3 győzelem, 1 döntetlen).