Nagyüzem a válogatottaknál

November 11-én több barátságos és 4 kiemelten fontos válogatott mérkőzést rendeztek. Az Ukrán-Lengyel közös rendezésű EB-re való kijutásért, még 8 csapat van versenyben. Ezek tegnap mérték össze először tudásukat.

A párharcok némelyikében már most eldőlt a továbbjutó, ám van, ahol csak a visszavágókon derül ki, hogy ki vehet majd részt a tornán. Szinte teljesen biztosra vehető, hogy Írország ott lesz a kontinens viadalon, ugyanis a zöld sziget válogatottja nagyarányú 4:0-s győzelmet aratott Tallinban. A gólokból Andrews és Walters 1-1 találattal, míg R. Keane 2-vel vette ki a részét. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy az észtek 9 emberrel fejezték be a mérkőzést, mert 0:1-nél előbb Stepanov, majd 0:3-nál Pijroja mehetett idő előtt zuhanyozni. Horvátországnak is simára sikerült a Törökországi kirándulása. Bilic mester fiai Olic, Mandzukic, és Corluka góljaival nyertek 3:0-ra. A hazai csaptok közül egyedül Csehországnak sikerült kihasználnia a hazai pálya adta előnyöket, a csehek Pilar és Sivok 92. percben lőtt góljával győztek Montenegró ellen 2:0-ra. Nem jutottak dűlőre egymással csapatok Bosznia-Hercegovinában, ahol a Ronaldóval felálló portugálok, csak 0:0-ra végeztek a hazaiakkal.

A magyar labdarúgó-válogatott Liechtenstein ellen búcsúzott az idén közönségétől, méghozzá kiütéses, ötgólos sikerrel. Az Albert Flórián emlékére rendezett mérkőzésen Priskin Tamás duplázott, Feczesin Róbert góllal tért vissza, de betalált Dzsudzsák Balázs és Koman Vladimir is. Az ukrán válogatott Kijevben fogadta a 8 mérkőzés óta veretlen német válogatottat. A találkozót a hazaiak kezdték jobban Jarmolenko 28. és Konopljanka 37. percben szerzett góljaival már 2:0 volt az állás. Aztán jött Kroos, aki a 39. minutumban egygólosra csökkentette a vendégek hátrányát, de a szünet előtt közvetlenül Nazarenko visszaállította a kétgólos különbséget. A második játékrészben aztán a küzdeni tudásukról is híres németek megmutatták, hogy számukra nincs elveszett meccs. Előbb Rolfes a 65. percben közelebb lopta a Nationalelfet, majd Müller 78.-ban egalizálta az álást. Így a vége 3:3-as döntetlen lett.