Négy ponttal gazdagodott Michelisz Szlovákiában

A túraautó-világbajnokság soron következő szlovákiai futamán négy egységgel gyarapította meglévő pontjainak számát Michelisz Norbert.
A magyar pilóta a Hondák gyengélkedése miatt az időmérő edzésen csak a 13. rajtpozíciót szerezte meg, így vajmi kevés esélye volt a versenyen egy előkelő helyezés megszerzésére. Ennek ellenére a Zengő Motorsport versenyzője az első futamon remek rajtjával már a célegyenes végére feljött a kilencedik helyre. A folytatás azonban már nem volt ilyen jó Michelisz számára, aki először kilencedik helyét volt kénytelen átadni az őt Citroënnel ostromló Mehdi Bennaninak, majd a hondás márkatárs, Tiago Monteiró rohamai közepette a nyolcadik körben egy defektet kapott, aminek következtében kavicságyba sodródott és kiesett. A futamot a pole pozícióból rajtoló Yvan Muller nyerte meg két másik gyári Citroën-pilóta, José María López és Sébastien Loeb előtt.
A második futamot szintén jól kezdte Michelisz, aki rögtön a verseny elején két helyet is javított. A kritikus nyolcadik kört azonban most sem úszta meg izgalmak nélkül a magyar pilóta, aki akárcsak az előző versenyen, most is összeakadt hondás riválisával, Monteiróval. A magyar és portugál csatájának végén mindkét pilóta kicsúszott a pályáról, de szerencsére mindketten folytatni tudták a versenyt. A pontszerző helyeken autózó versenyzők közül ketten is kénytelenek voltak feladni a versenyt, így Norbi újabb két helyet jött előre. Az utolsó előtti körben pedig Tom Chilton csúszott le a pályáról, amit kihasznált Michelisz és megelőzte a brit pilótát, így a versenyt a nyolcadik helyen fejezte be a Zengő Motorsport kiválósága. A futamot Sébastien Loeb nyerte meg José María López és Yvan Muller előtt.