Nem volt meglepetés a női kézilabda Szuperligában

KezilabdaJanuár 25-26-án ismét pályára léptek a csapatok az ukrán élvonalbeli női kézilabda-bajnokságban. A második etap 6. fordulójában a listavezető Kárpáti a negyedik helyezett Szpartaknál vendégeskedett. A találkozót kissé idegesen kezdték az ungvári lányok, ám az idő haladtával Petrovszkij mester tanítványainak sikerült legyőznie a kezdeti drukkot, és átvennie a mérkőzés irányítását. Az első félidőt majdnem végig vezette a kárpátaljai gárda, a szünetig 19:13-as előnyt alakított ki a Kárpáti. A térfélcserét követően sem vett vissza a bajnoki címvédő, továbbra is felülmúlta a játék minden elemében fővárosi ellenfelét az Ung-parti együttes. Petrovszkij mester a találkozó vége felé azt is megengedhette magának, hogy pályára küldje néhány fiatalabb játékosát rutinszerzés céljából. Az ifjú reménységek pedig nem okoztak csalódást az edzőnek. A második játékrészben az első félidei hátgólos előnyhöz még ugyanennyit hozzátéve 35:23-ra megnyerték a találkozót.
A játéknap többi mérkőzésén is jelentős különbségek alakultak ki. Az ungváriak legnagyobb riválisának számító Halicsanka saját közönsége előtt 37:22-re ütötte ki az egykor szebb napokat látott Szpartát, míg a harmadik helyen álló Dnyiprjanka Herszonban verte 31:24-re az újonc REAL-t.
A másnapi visszavágón a Szpartak igen magabiztosan kezdett, a fővárosiaknak az első negyedórában sikerült tartania a lépést a Kárpátival. Azonban a játékrész derekához közeledve Turkalóék feljavultak védekezésben és támadásban is, aminek köszönhetően a szünetig tetemes nyolcgólos előnyt (18:10) sikerült kialakítaniuk. A második félidőben megyeszékhelyünk csapata továbbra is uralta a játékot. A lányok a hazaiakat teljesen szétzilálva fölényes 37:20-as győzelmet arattak az összecsapáson. Meg kell említenünk, hogy a Kárpátiban ismét játéklehetőséget kapott Balogh Judit. A fiatal magyar hálóőr háromból két hétméterest is hárított a találkozón.
A Halicsanka a második játéknapon sem adott sok esélyt a Szpartának. A lembergi lányok már fél óra játék után 18:7-re vezettek, és ezzel gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést is. A második félidőben a megszerzett előnyhöz három gólt hozzárakva 32:18-ra nyerték a meccset. Az utolsó találkozón a hazai pályán játszó Dnyiprjanka igencsak megszórta a sereghajtó mikolajiviakat, a herszoniak 41:28-ra átgázoltak ellenfelükön.
A bajnokságot a 30 pontos Kárpáti vezeti, második egyetlen ponttal lemaradva a Halicsanka, míg a Dnyiprjanka 21 ponttal a dobogó legalsó fokán áll.