Nemzetek Ligája: Csehországtól is kikapott Ukrajna

Az ukrán labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája B divíziójának 1. csoportjában két vereséggel kezdett: az első fordulóban Albánia, majd kedd este, a második játéknapon Csehország is legyőzte Szerhij Rebrov csapatát.

A csehek és az ukránok egyaránt vereséggel kezdtek az első játéknapon, így mindkét gárda egyértelmű célja a győzelem volt. A kiegyenlített találkozón a házigazda csehek szerezték meg a vezetést, Václav Cerny lövésébe Pavel Sulc beletette a lábát, így a labda a kapuban kötött ki (1–0). A félidő vége felé egyenlítettek az ukránok, Mikola Saparenko beadása után Vladiszlav Vanat fejelt közelről a kapuba (1–1). A félidő végén ismét Pavel Sulc villant meg, kavarodás után tizenhárom méterről lőtt a kapu bal oldalába, így a hazaiak előnnyel vonulhattak a szünetre (2–1). A második félidőben kezezés miatt tizenegyeshez jutott Csehország, Tomás Soucek pedig higgadtan értékesítette a jogosan megítélt büntetőt (3–1), azonban négy perccel később szépített Ukrajna, Heorhij Szudakov fejese talált utat a kapuba (3–2). A végjátékban mindent megtettek az egyenlítésért a vendégek, de nem jártak sikerrel. Csehországnak a Grúziában elszenvedett sima, 4–1-es vereséget követően sikerült javítania, míg az ukránok immár második vereségüket szenvedték el, amivel csoportjuk utolsó helyén állnak, ráadásul szerzett pont nélkül. Az első fordulóban Ukrajnát legyőző Albánia hazai pályán kapott ki Grúziától.

Az első félidő nem hozott kaput eltaláló lövést az Albánia–Grúzia mérkőzésen, szinte minden statisztikai mutatóban közel azonos szinten volt a két válogatott. A 71. percben a vendégek villantak meg: Giorgi Kocsorasvili tologatta az ellenfél térfelén a labdát, majd bő húsz méterről ellőtte, az pedig a lécet is érintve a jobb felső sarokba vágódott (0–1). Az albánok később sem voltak képesek helyzeteket kidolgozni, így kikaptak, a grúzok pedig két forduló után százszázalékos mérleggel vezetik a csoportot. Az albánoknak és a cseheknek egyaránt három-három pontja van, Ukrajna pedig pont nélkül áll a kvartett utolsó helyén, ráadásul legközelebb Grúzia ellen lépnek pályára Rebrovék.

Nemzetek Ligája, B divízió, 1. csoport:

2. forduló:

Albánia–Grúzia 0–1 (Kocsorasvili 71.)

Csehország–Ukrajna 3–2 (Sulc 21., 45+2., Soucek 80. – tizenegyesből, ill. Vanat 37., Szudakov 84.)

1. forduló:

Ukrajna–Albánia 1–2 (Konoplja 49., ill. Ismajli 54., Asani 66.)

Grúzia–Csehország 4–1 (Kvarachelia 33. – tizenegyesből, Csakvetadze 53., Mikautadze 63., Kocsorasvili 66., ill. Kalvach 80.)