Nincs magyar csapat az EL-ben

Augusztus 4-én rendezték az Európa Liga 3. selejtezőkörének visszavágóit. A sorozatban egyetlen magyar csapatként már csak a Paks volt érdekelt.

A paksiak az első találkozón Székesfehérváron 1:1-es döntetlent játszottak a skót Heartssal, így nem ígérkezett könnyűnek az edinburghi kirándulás, de nem is volt lehetetlen a küldetés, hisz Kis Károly együttese az előző körben ugyanilyen helyzetben tudta Norvégiában kiharcolni a továbbjutást. Ehhez azonban azt a játékot kellett volna megismételni, mint Tromsőben. Az edzőváltáson áteset Hearts játékosai, azonban igen motiváltan léptek pályára, már az első negyed órában magukhoz ragadták a kezdeményezést és védekezésre kényszeríttették a magyar csapatot. A skótok rendre szélről íveltek a magyar kapu előterébe, de szerencsére nem sikerült eltalálniuk azt. Az idő múlásával lassan kijött a Paks is a szorításból és egy-két lövéssel jelezték, hogy komolyan gondolják a továbbjutást. A 33. percben megszerezték a vezetést a hazaiak. Egy szögletet követően Stevenson fejelt kapura, Csernyánszki csak belekapni tudott a labdába, amely a hálóba vágódott. A játék képe a gól után sem változott a magyar bajnoki ezüstérmes a mezőnyben továbbra is egyenrangú ellenfele volt a házigazdáknak. Ám az első játékrész hosszabbításának első percében ismét jött Stevenson. Két skót csatár maradt a 16-oson belül egy magyar védővel. Aminek köszönhetően Stevenson szabadon lőhetett kapura. Bár a lövés éles helyzetből, ám nagyon közelről jött így a magyar hálóőr nem tudott hárítani. Ezzel a találattal a szünet előtt Stevenson megduplázta saját és csapat góljainak számát. A térfélcsere után a paksiak előtt adódott gólszerzési lehetőség, azonban Böde szép egyéni akciót követő lövése elkerülte a kaput. A futball törvénye szerint a kihagyott helyzetre gyorsan góllal válaszolt az ellenfél. Saját térfelén vesztettek labdát az 50. percben a fejér megyeiek, megszerzett labdát Sutton gurította Driverhez, majd utóbbi 12 méterről a kapuba vágta azt. Az utolsó húsz percet megnyomta a Paks. Böde előtt adódott két lehetőség is a gólszerzésre. Előbb fejjel találta el a kapufát a csatár, majd nem sokkal később középről ziccerből lőtt kapura, ám Kello kapus hárítani tudott. A kihagyott helyzetek után ismét büntetet a Hearts. A 75. percben egy távoli löketet küldtek kapura a skótok, Csernyánszki sajnos csak kiütni tudta a lövést, ami éppen az érkező Skácel elé pattant, aki nem hibázott. A 4. találat végleg szertefoszlatta a magyar álmokat. A Paks becsületére legyen mondva, még ekkor sem adták fel Kis Károly fiai és tovább rohamozták az ellenfél kapuját. Végül sikerült megszerezni a szépítő találatot a 89. percben Böde révén. A támadó Heffler szabadrúgását követően bevetődve fejelt 6 méterről a hazai kapuba Beállítva ezzel a 4:1-es végeredményt. Összesítésben a Hearts 5:2-re jobbnak bizonyult a Paksnál és továbbjutott a rájátszásba.

Az ukrán csapatok közül a Karpati Lviv az otthon megszerzett 2:0-s előny birtokában utazott ki az Írországi visszavágóra a. St. Patrick’s ellen. A mérkőzésen az első találatot a Karpati szerezte meg Zenjov révén a 22. percben. Ezzel jóformán a továbbjutás is eldőlt, hiszen az íreknek ekkor már négy gólra lett volna szüksége a rájátszásba való kerüléshez. Az 57. percben még McMillan révén közelebb tudtak zárkózni a hazaiak, ám 7 perc elteltével Hudobjak találata végleg szertefoszlatta a házigazdák reményeit. A 3:1-es Karpati győzelmet jelentő végeredményt Oscsipko állította be a 83. percben. A Karpati így kettős győzelemmel és 5:1-es összesítéssel lépett tovább. A másik ukrán-ír párharcban nehezebb helyzetből várat az idegenbeli mérkőzést a Vorszkla. A hazai 0:0 után Írországban kellett kicsikarni a továbbjutást. A második találkozón nem hagytak sokáig kétséget a továbbjutó személyét illetően a poltavaiak, hiszen gyorsan két perc alatt szerzett két találattal saját javukra billentették a mérleg nyelvét. A tények kedvéért ukrán részről Zakarljuka 16., míg Rebenok 17. percben volt eredményes. Az összecsapáson több találat nem született így 2:0-val a Vorszkla került a következő fordulóba. A játéknap további eredményei:

FK Sarajevo (bosnyák)–Sparta Praha (cseh) 0–2

Tj: a Sparta, 7–0-val

Austria Wien (osztrák)–Olimpija Ljubljana (szlovén) 3–2