Női kézilabda: egygólos magyar vereség a franciák ellen

A magyar válogatott 30:29-re kikapott a riói ezüstérmes Franciaországtól a tokiói olimpia női kézilabdatornájának első fordulójában. Legutóbb 2008-ban szerepelt ötkarikás játékokon a magyar együttes, amely a folytatásban a brazilok ellen javíthat kedden.

Idegesen, sok hibával kezdett a magyar csapat, így hiába fogott Amandine Leynaud-hoz hasonlóan ziccereket Bíró Blanka, a franciák előbb-utóbb elkezdtek betalálni a megszerzett labdákból, és elhúztak 4:0-ra. Ezután sikerült egyenlíteni, de a franciák ismét háromgólos előnybe kerültek, majd 10:10-nél újra döntetlen volt az állás. A magyar válogatott 12:12-nél kicsit kiengedett, és 15:12-es francia vezetésnél mehettek szünetre a csapatok.

A második félidőben folyamatosan három-négy góllal vezettek a franciák, amit sikerült kétgólosra faragni, majd a találkozó végéhez közeledve 28:29-nél már csak egygólos volt a magyar hátrány. Az egyenlítés sajnos nem jött össze Elek Gábor tanítványainak, de biztatónak mondható az egygólos vereség (29:30) a torna egyik fő esélyese ellen. A következő fordulóban az oroszok ellen döntetlent játszó brazilokkal mérheti össze erejét a magyar válogatott.