Női kézilabda: hat év után fosztotta meg trónjától az FTC az ETO-t

A Ferencváros magabiztos és lehengerlő játékkal, 35:21-re legyőzte hazai környezetben az MTK-t a női kézilabda NB I-ben, így hat év után először, összességében 13. alkalommal nyerte meg a magyar bajnokságot. A Bajnokok Ligája címvédője, és idei elődöntőse, a Győri ETO így ezüstéremmel kell, hogy beérje idén.

A Fradi a csordultig megtelt Elek Gyula Arénában fogadta az MTK csapatát, és hosszú idő elteltével elérkezett a pillanat, amikor bajnokavatásra készülhettek a ferencvárosi szurkolók. Elek Gábor együttese az elmúlt hetek eredményeinek és legfőképpen a Győri ETO kilencgólos legyőzésének köszönhetően a saját kezébe vette a sorsát az aranyérem kérdésében. Debrecenben ugyan nagyon megszenvedett a sikerért a Fradi, de utána már magabiztosan nyert Fehérváron, és erre készült az MTK ellen is. A kék-fehéreknél csak a kispadról figyelhette a találkozót a nyáron az FTC együtteséhez visszatérő Szöllősi-Zácsik Szandra, mint ahogy hazai oldalon is csak az oldalvonal mellől biztathatta társait Kovacsics Anikó. A zöld-fehérek Emily Bölk és Szucsánszki Zita vezérletével nagyon erősen kezdett, az MTK-t irányító Golovin Vlagyimirnek már a kilencedik perc elején időt kellett kérnie (8:3).

A nemzetközi kupaindulásért harcoló MTK Marincsák Nikolett felzárkózott két gólra. Ekkor Elek Gábornak kellett időt kérnie, amelyet követően Angela Malestein aktivizálta magát, a szünetig hat gólt szerzett, amivel 18:13-ra vezetett félidőben az FTC. A második játékrészre érkezett Schatzl Nadine, aki Háfra Noémihez hasonlóan utolsó meccsét játszotta a hazaiaknál, mivel a nyártól mindketten a Győri ETO-ban folytatják. Az MTK minden tőle telhetőt megtett, hogy szorosabbá tegye a meccset, de a többször ziccerben védő Bíró Blanka megakadályozta ebben Pál Tamaráékat. A meccs utolsó negyedére már tíz fölé nőtt a különbség. A hazaiaknál a benevezett keret valamennyi tagja pályára került, és részese lehetett a bajnoki ünneplésnek. A Ferencváros 35:21-es győzelmével hat év után lett ismét bajnok, a BL-elődöntős ETO pontszámban még beérheti, de az egymás elleni eredmények miatt nem előzheti meg riválisát. Összességében a tizenharmadik bajnoki címüket ünnepelhették a fővárosiak. Az örökrangsor élén a Győr és a Vasas áll egyaránt tizenöt aranyéremmel (a Győri ETO ebből tizenhármat 2005 óta nyert, a jelenleg NB I/B-ben szereplő Vasas pedig 1993-ban nyerte az utolsó aranyát) Az aranyérmeket Nagy László, a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) alelnöke akasztotta a bajnokcsapat játékosainak nyakába, majd Kovacsics Anikó és Szucsánszki Zita tőle vehette át a bajnoki trófeát is.

A bajnok Ferencváros csapatának névsora a következő: Ballai Borbála, Julia Behnke, Bíró Blanka, Emily Bölk, Csiszár-Szekeres Klára, Hadfi Gréta, Háfra Noémi, Janurik Kinga, Kisfaludy Anett, Klujber Katrin, Kovács Anett, Kovacsics Anikó, Angela Malestein, Márton Gréta, Pásztor Noémi, Schatzl Nadine, Alicia Stolle, Szucsánszki Zita, Tóth Nikolett, edző: Elek Gábor.