kézilabda női

Női kézilabda vb: kiütötte Kongót, de kiesett a magyar válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott 30:22-re megverte a Kongói Köztársaság csapatát a spanyolországi világbajnokság középdöntőjében, de a továbbjutás ezzel együtt elúszott. A Kongó elleni volt a válogatott történetének századik győzelme a világbajnokságokon.

Mivel a német válogatott kilenc góllal legyőzte Dél-Koreát, a magyar csapatnak minden esélye elszállt a negyeddöntőre, és már legjobb esetben is csak a középdöntős csoport harmadik helyére érhetnek oda a lányok. A kongóiak Vámos Petra gyorsaságával nem tudtak mit kezdeni, a debreceni irányító villanásaival tudott ellépni az elején a magyar válogatott. A labdaszerzések után Lukács Viktória kapott rendre indítást Szikora Melindától, és a szélső 17 perc alatt hat gólig jutott, így növelve csapata előnyét.

Az afrikai csapatból elsősorban a balátlövő Betchaidelle Ngombele veszélyeztetett, de az ellenfél így is csak ötször volt eredményes a meccs első harmadában. Bátran cserélhetett Golovin Vlagyimir, több játékidőt kapott Tóvizi Petra is, míg az elsősorban védekezésben használt Planéta Szimonetta első akciógólját szerezte a tornán, ezzel 16:8-ra vezettek a lányok a szünetben.

A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, amiben szerepet játszott, hogy védekezésben valamelyest visszaesett a magyar válogatott. A kongói kapus egy esetben kifutva „elütötte” a megiramodó Márton Grétát, de megúszta egy kétperces büntetéssel. A túloldalon a csapatkapitány Diane Yimga szórta meg magát, az afrikaiak döntetlenre hozták ki a második harminc percet, így maradt a nyolcgólos magyar előny. A 30:22-es siker egyben a magyar válogatott századik győzelmét jelentette a vb-ken.

Ha a vasárnap 18 órakor kezdődő meccsen a magyar együttes legyőzi Dél-Koreát, összesítésben a 9–12. helyek valamelyikén végez. Már az is eldőlt, hogy a csoportból Dánia és Németország jut be a legjobb nyolc közé.