Női kézilabda vb: egygólos magyar vereség Németországtól

A spanyolországi női kézilabda-világbajnokságon eddig egyaránt veretlen két csapat egymás elleni rangadóján a magyar válogatott gyengébb első és jóval erősebb második félidő után egygólos vereséget szenvedett a németektől (24:25). Ezzel Németország négy, Magyarország pedig két pontot visz magával a szerdán kezdődő középdöntőbe. A középdöntő első mérkőzésén Dánia ellen lép pályára Golovin Vlagyimir csapata, majd a Kongói Köztársaság és Dél-Korea következik.

Már a találkozó elején több labdát elszórt támadásban a magyar csapat, így 6:3-ra elhúztak a németek, Golovin Vlagyimirnek időt kellett kérnie. Szöllősi-Zácsik érkezett a pályára, Háfra Noémi pedig áment jobbátlövőbe Klujber helyére. Ebben a felállásban sikerült előbb egyenlíteni, majd Szöllősi-Zácsik hatalmas bombájával egy rövid időre átvenni a vezetést (8:7).

Klujber a 20. percben még értékesített egy hetest, utána azonban többször nem voltak eredményesek a félidőben a magyar lányok. A nyitott védekezésre váltó németekkel szemben egymást követték a kapkodva, pontatlanul vagy szerencsétlenül véget érő támadások, egyedül az adhatott némi kapaszkodót, hogy a meccs legjobbjának választott Bíró Blanka ziccerek sorát fogta. A németek azonban megtalálták Luisa Schulzét beállóban, majd még Stolle lőtt el a blokk mellett szinte a dudaszó pillanatában, ezzel 14:9-re vezetett Henk Groener együttese az első játékrészt követően.

Szöllősi-Zácsik közel 12 perces gólcsendet tört meg, majd hamar feljött kettőre a magyar együttes, Groener így egyből visszaküldte az első félidőben keveset mutató Bölköt. Összeállt a magyar védelem, a németeknek gyakran passzívnál kellett lőniük, Lukács Viktória pedig indításból egyenlített (16:16). Bíró több párharcot is megnyert Bölkkel szemben, az átlövő azonban a társainak is jól teremtette meg a helyzeteket, így a németek vissza tudták venni a vezetést.

A nyílttá váló küzdelemben a sorozatos egyenlítések mellett lélektanilag sokat jelentett volna, ha a vezetést is át tudják venni a magyar lányok. Márton Gréta önfeláldozó vetődése után erre jó esély volt, ám helyette kiállítás és hetesgól következett a túloldalon. A német cserekapus, Katharina Filter ráadásul megfogta a bebicegő Klujber büntetőjét, de így is közel volt a pontszerzés (24:25).

A magyar válogatott szerdán Granollersben kezdi meg a középdöntőt az F csoportot megnyerő Dánia ellen, aztán pénteken a Kongói Köztársaság, vasárnap pedig Dél-Korea lesz az ellenfél. A hatosból az első két helyezett jut be a negyeddöntőbe.