Női kézilabda-vb: hatgólos magyar győzelem Szlovákia ellen

A magyar női kézilabda-válogatott Szlovákia ellen kezdte meg a világbajnoki szereplését Spanyolországban, és első mérkőzésüket 35:29-re megnyerték Golovin Vlagyimir tanítványai a csoport talán leggyengébb láncszeme ellen. A döcögős kezdést követően a magyar csapat a szünet utáni percekben minden kérdést eldöntött, így magabiztosan várhatja a következő, csehek elleni mérkőzést. A csoport másik találkozóján a csehek sima, 31:21-es vereséget szenvedtek a németek ellen.

Kisebb meglepetéssel indult a magyar női kézilabda-válogatott első csoportmérkőzése a világbajnokságon, mivel a szlovák csapat egyenrangú ellenfélnek bizonyult az első játékrészben. A csapatok fej-fej mellett haladtak a szünetig, és így 16:16-os eredménnyel mehettek pihenőre. Ehhez az is kellett, hogy védekezésben hiányzott a keménység és a koncentráció a magyar lányoknál. A második félidőben már más volt a játék képe, és az esélyesebbnek tartott magyar együttes érvényesítette a papírformát.

A szlovák hibákból is jól élve 6:0-s sorozattal 23:18-ra elhúzott Golovin Vlagyimir csapata. Ebben nagy szerepe volt a felkeményedő védelemnek, és az abból indított lerohanásoknak, valamint a kapuban Szikora Melindának. Innentől az volt a kérdés, megmarad-e a lendület, illetve hogyan gazdálkodnak a magyar lányok a kiharcolt előnnyel. A szlovákok csak pár percig tűntek zavarodottnak, utána megfogták a meccset, így még nem dőlt el teljesen a találkozó végkimenetele.

Klujber Katrin szépen felépítette magát a második játékrészre, sokat vállalt, és eredményes is volt. A hajrához érve a nagy tornán most bemutatkozó Kovács Anett hamar megszerezte az első góljait, és bár Albek Anna első lövése még a kapufán csattant, a második kísérletét már nem hibázta el. A kiegyenlített első félidő után a másodikban már irányítani tudott a magyar együttes, így nem maradt izgalom a hajrára, hatgólos sikerrel indították a lányok a vb-t (35:29). Egy pihenőnapot követően szombaton 20.30-tól a csehek ellen folytatja a magyar válogatott a csoportkörben, ahonnan az első három jut tovább a középdöntőbe.