Női vízilabda: magyar győzelem a címvédő USA ellen

A magyar női vízilabda-válogatott nagyszerű teljesítményt nyújtva 10:9-re legyőzte az olimpián 13 éve veretlen Amerikai Egyesült Államok válogatottját a tokiói nyári játékok vízilabdatornáján, és ezzel két mérkőzés után a csoport második helyén áll.

A magyar női vízilabda-válogatott 10:9-re legyőzte az amerikaiakat a csoportkör harmadik fordulójában, ezzel hatalmasat lépett a csoportgyőzelem felé. A világ legjobbjaként számon tartott Egyesült Államok 13 év után szenvedett ismét vereséget olimpián. Bíró Attila együttese kétgólos hátrányból, 4:1-re megnyert negyedik negyeddel fordított, és aratott bravúros győzelmet.

Az oroszok elleni 10:10-es döntetlent követően ezzel másik nagy riválisa ellen is jól szerepelt a magyar csapat, és a hátralevő fordulókban két, papíron gyengébb ellenfél következik: a még nyeretlen házigazda Japán, és a szintén nullapontos Kína.

A férfiaknál vereséggel kezdő magyar válogatott (9:10 a görögök ellen) második mérkőzését már megnyerte. A házigazda Japán ellen 16:11-es sikert ért el a magyar csapat. A forduló meglepetését az ausztrálok szolgáltatták, akik 11:8-ra legyőzték a végső győzelemre is esélyes horvátokat.