Nyert, de kiesett a Zorja, kétgólos hátrányból fordított a Milan

Az ukrán Zorja Luhanszk csapata nagy meglepetésre 1:0-ra legyőzte hazai pályán a már biztos továbbjutó Leicester City csapatát, a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában. Az AC Milan már kétgólos hátrányban is volt hazai pályán a Seltic ellen, de az olaszok fordítani tudtak, és négyszer is betaláltak skót ellenfelük kapujába.

A G csoportban a Zorja az angol Leicester csapatát látta vendégül, akik több alapemberüket is pihentették és tartalékosan utaztak el Ukrajnába. A hazaiak a 84. percben szerezték meg a győztes gólt, amit a három perccel korábban beálló iráni légiós, Sayyadmanesh lőtt az angolok kapujába. Mivel a csoport másik mérkőzésén a portugál Braga 4:2-re győzött az AEK Athén vendégeként, így egy fordulóval a csoportkör vége előtt biztossá vált, hogy a Leicester mellett a Braga jutott tovább a csoportból, akik 10 pontot gyűjtöttek. A 6 pontos Zorja és a 3 pontos AEK kiesett az EL-ből. A 6. fordulóban a luhanszki csapat a Bragához látogat.

A skót Celtic nagy meglepetésre már a 14. percben 2:0-ra vezetett az AC Milan otthonában, de a hazaiak előbb a 24. percben Calhanoglu góljával szépítettek, majd két perccel később az egyenlítőgólt is megszerezték Castillejo révén (2:2). Az 50. percben Hauge góljával már a Milan vezetett 3:2-re, a 82. percben pedig Brahim Diaz beállította a 4:2-es végeredményt. A H csoport másik mérkőzésén a francia Lille 2:1-re győzött a Sparta Praha ellen, ezzel eldőlt, hogy a 11 pontos Lille és a 10 pontos Milan jutnak tovább a csoportból.

A londoni Arsenal 4:1-re kiütötte az osztrák Rapid Wien csapatát, így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezetik csoportjukat, ahonnan már az előző fordulót követően továbbjutottak. Az olasz AS Roma 3:1-re diadalmaskodott a svájci Young Boys ellen, ezzel bebiztosítva továbbjutó helyüket. A holland AZ Alkmaar és az olasz Napoli összecsapásán 1:1-es döntetlen született, így nyílt maradt a továbbjutás kérdése, mivel a Napolinak 10, a Real Sociedadnak és az AZ Alkmaarnak 8-8 pontja van.