Olasz ellenfele padlóra küldte a Sahtart az elődöntőben

Szerző: | 2020.08.18., 14:27 | Sport

Fotó: mimicnews.com

Internazionale–Sevilla döntőt rendeznek az Európa Ligában, miután az olaszok 5:0-ra kiütötték az ukrán bajnok Sahtar Donyecket a düsseldorfi elődöntőben.

Az olasz ezüstérmes az első játékrész után még csak egy góllal vezetett a Sahtar ellen, miután Pjatov kapus eladott labdáját Barella beadása után Lautaro Martinez juttatta a hálóba. A donyeckiek nem voltak túl veszélyesek az Inter kapujára, az olaszok viszont megrohamozták ellenfelük térfelét. Előbb D’Ambrosio talált be a 64. percben, majd Lautaro Martinez tudott duplázni Lukaku passzát követően a 74. percben (3:0). Később Lukaku is duplázott, a 78. percben Martinez passzát követően, a 84.-ben pedig de Vrij gólpassza után szerzett gólt a belga támadó, ezzel beállítva az 5:0-s végeredményt.

Az Internazionale a Manchester Unitedet búcsúztató ötszörös Európa Liga győztes spanyol Sevilla FC csapatával találkozik a kölni döntőben, melyet augusztus 21-én rendeznek 21.00 órakor. A Sevilla az elődöntőben 2:1-re győzte le angol riválisát, Suso és de Jong góljaival, miután sikerült fordítaniuk az egygólos manchesteri vezetés után. Az 2019-2020-as kupaszezon nem az angolok éven, mivel a Bajnokok Ligájában már az elődöntőt is angol csapatok nélkül fogják játszani. A Manchester City a francia Olympique Lyon ellen esett ki nagy meglepésre, miután Cornet góljára még válaszolni tudott De Bruyne, a franciák még kétszer voltak eredményesek. Moussa Dembele kétszer is betalált a City kapujába, és beállította a 3:1-es végeredményt, amivel a Lyon bejutott az elődöntőbe, ahol a bombaformában lévő Bayern Münchennel találkoznak.

Európa Liga elődöntő:

Manchester United–Sevilla FC 1:2

Internazionale Milano–Sahtar Donyeck 5:0

A döntőben:

Sevilla FC–Internazionale Milano (péntek, 21.00)

Bajnokok Ligája elődöntők:

RB Leipzig–Paris Saint-Germain (kedd, 21.00)

Olympique Lyon–Bayern München (szerda. 21.00)

6677 új fertőzöttet regisztráltak Ukrajnában

A Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) folyamatosan frissülő térképes adatbázisa szerint Ukrajnában  355 601 koronavírusos esetet tartanak számon. Az elmúlt 24 órában 6677 koronavírussal fertőzött beteget regisztráltak. Az aktív fertőzöttek száma 203 675. Eddig 6 590  személy életét követelte a betegség. 145 336-en felgyógyultak. Kárpátalja.ma