Olaszország nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot

Olaszország nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot: Roberto Mancini együttese a részben budapesti rendezésű torna vasárnapi döntőjében 1-1 után tizenegyespárbajban győzte le Anglia csapatát a londoni Wembley Stadionban.

Az angolok Luke Shaw révén 116 másodpercet követően, az Eb-finálék történetének leggyorsabb góljával szereztek vezetést, az olaszok a 67. percben Leonardo Bonucci szöglet utáni közeli találatával egyenlítettek.

A hosszabbításban nem esett újabb gól, így jöhettek a 11-esek: Gareth Southgate, az angolok szövetségi kapitánya Jadon Sancho és Marcus Rashford személyében két játékost is közvetlenül ezt megelőzően küldött pályára, de mindketten hibáztak, ahogyan Bukayo Saka is.

Olaszország 1968 után másodszor lett a kontinens legjobbja.

Forrás: mti.hu