Olimpiai elődöntős a magyar férfi vízilabda-válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott 15:11-re legyőzte Horvátországot a tokiói olimpiai játékok negyeddöntőjében, ezzel a hölgyekhez hasonlóan már biztos éremért játszhatnak. Az elődöntőben a Montenegrót 10:4-re legyőző görög válogatott lesz a magyar csapat ellenfele.

Az első negyed után még a horvátok vezettek egy góllal, de a második negyedet 5:2-re nyerte a magyar csapat, hála Nagy Viktor védéseinek és az eredményes támadójátéknak. Miután a harmadik és negyedik negyedet egyaránt egy-egy góllal nyerték Varga Dénesék, így a végére simának tűnő, 15:11-es győzelmet arattak. A mezőny legeredményesebb játékosa a hét gólig jutó Manhercz Krisztián volt. Az elődöntőben az a görög csapat vár a magyar válogatottra, akiktől 10:9-re kikaptak az első csoportmeccsen.

A másik ágon az Amerikai Egyesült Államokat négy góllal legyűrő spanyolok küzdhetnek meg a – nagy meglepetésre az olaszokat simán legyőző – szerbekkel.

A vízilabdázók példáját sajnos nem tudták követni a női kézilabdázók, akik a svédek elleni bravúros továbbjutást jelentő győzelem után (26:23) az aranyéremre is esélyes norvégok ellen már nem bírták a végét: hiába vezettek 19:17-re a magyar lányok, 21:20-as állás után egyenlítettek a norvégok, és egy 5:0-s szériával négygólos előnybe kerültek, amit sikerült is megtartaniuk a végére (26:22).

A szerdai napot egy ezüstéremmel zárta a magyar küldöttség (Lőrincz Viktor kötöttfogású birkózásban vereséget szenvedett a ruandai származású ukrán versenyző, Zsan Belenyuk ellen, amiről korábban beszámoltunk), így 4 arannyal, 5 ezüsttel és 3 bronzzal az éremtáblázat 14. helyén állnak. Az első aranyát szerző ukrán csapat felzárkózott a 37. helyre (1 arany, 2 ezüst, 8 bronz), míg az élen továbbra is Kína áll (32 arany), megelőzve USA-t (25), Japánt (21), Nagy-Britanniát (15), Ausztráliát (15) és az Orosz Olimpiai Bizottságot (14).