Őrzi vezető helyét a Kárpáti

KezilabdaAz ukrán női Szuperliga második etapjának 5. fordulójában a listavezető Kárpáti a harmadik helyezett Dnyiprjankát látta vendégül a Junyiszty sportcsarnokban.

A találkozó első perceitől kezdve a Kárpáti magához ragadta a kezdeményezést. Borisz Petrovszkij mester lányai gyorsan 4-5 gólos különbséget alakítottak ki, melyet sikeresen meg is tartottak az első félidő alatt. Sőt a szünet előtti percekben ezt az előnyt az Ung-partiak feltornázták 6 gólra, így 18:12-vel tértek pihenőre a csapatok. A térfélcserét követően még magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Kárpáti. A védőmunka hatékonyságának növelése, valamint a gyors indítások precíz értékesítésének révén szép lassan állva hagyta ellenfelét a kárpátaljai gárda. A végeredmény így meggyőző 35:23-as hazai siker lett.
A játéknap másik mérkőzésén a második helyezett Halicsanka a sereghajtó REAL Mikolajiv otthonában aratott 30:23-as papírformagyőzelmet. Ennél sokkal szorosabb csatát hozott a Podatkovij Unyiverszitet és a Szpartak párharca. A fővárosiak az első félidő magabiztos 21:15-ös vezetése után végül csak szoros csatában tudták egyetlen góllal 34:33-ra felülmúlni a házigazdákat.
A Kárpáti és a Dnyiprjanka másnapi visszavágóján az első mérkőzéshez teljesen hasonló forgatókönyv szerint zajlottak az események. A házigazdák kezdettől fogva magukhoz ragadták az irányítást, és szép fokozatosan elléptek az ellenféltől. A térfélcsere előtt 18:11-re vezettek már Turkálóék. Majd a folytatásban teljesen felőrölték a vendég herszoniakat, és a játék minden elemében felülmúlva őket végül könnyedén 30:23-ra megnyerték a mérkőzést. Az ungváriak legnagyobb riválisa, a Halicsanka a forduló második játéknapján sem bízott semmit a véletlenre. A lembergi lányok a visszavágón kiadós 40:26-os verést mértek a hazai pályán játszó REAL-ra.
Az élvonal csapatai közül egyedül csak a Podatkovij Unyiverszitetnek sikerült a reváns. Az irpinyiek már az első félidőtől kezdve koncentráltan játszottak, és így 26:21-re sikerült legyőzniük a Szpartakot.
A tabellát továbbra is a 26 pontos Kárpáti vezeti a 25 pontos Halicsanka előtt. A harmadik helyen kissé leszakadva a 17 egységet gyűjtő Dnyiprjanka áll.