Ötgólos mérkőzésen mutatkozott be a portugál válogatott

A 2016-os Európa-bajnok Portugália is megkezdte a világbajnoki szereplést Ghána válogatottja ellen csütörtök délután.

A Cristiano Ronaldo vezetésével pályára lépő portugálok számítottak a mérkőzés esélyesének, és ennek megfelelően hamar be is szorították az afrikai csapatot saját kapujuk elé.

A mérkőzés első említhető helyzetére egészen a 31. percig kellett várni, amikor Ronaldo a ghánai kapuba lőtt, azonban a játékvezető lökés miatt nem adta meg a találatot.

Az első félidő további részében a hatalmas portugál fölény ellenére sem született már gól, így a felek 0-0-s döntetlennel vonultak a szünetre.

A második játékrész kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, azonban a ghánai védelem nem bírta a nyomást. A 63. percben Salisu a tizenhatoson belül szabálytalankodott Ronaldóval szemben, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt.

A büntetőpontra maga a sértett állt oda, és hidegvérrel értékesítette azt, megszerezve a vezetést Portugália számára.

Így Ronaldo, megelőzve Pelét (4) és Messit (4), az egyetlen játékos a futballtörténelemben, aki öt különböző világbajnokságon gólt tudott szerezni.

A folytatásban Ghána nem adta fel, és némi meglepetésre a 73. percben Ayew találatával egalizálni tudta az eredményt.

Az utolsó negyedórában az európaiak mindent megtettek a győzelemért, és a 77. percben, egy óriási védelmi hibát követően Joao Felix révén újra magukhoz ragadták a vezetést.

Mindössze három perccel később Fernandes passzából a csereként beálló Rafael Leao első labdaérintéséből 3-1-re növelte a portugálok előnyét.

A mérkőzés azonban itt még nem ért véget, hiszen a ghánai válogatott a 89. percben Bukari révén újabb gólt szerzett, és 3-2-re módosította az állást.

A kilenc perces hosszabbításban már nem született több találat, így Portugália végül 3-2 arányban felülmúlta Ghána válogatottját.