Otthon veszített pontokat az MU

A Bajnokok Ligája idei kiírásban a csoportmérkőzések 2. fordulója is elkezdődött szeptember 27-én.

Az A jelű kvartettben az első mérkőzésen idegenben a Villarrealt 2:0-ra verő Bayern München ezúttal a nyáron igencsak megerősödő Manchester Cityt látta vendégül. A csoport rangadójának is beillő összecsapást Mario Gomez 38. és 45. percben elért duplájának köszönhetően simán nyerte a Bayern és pontveszteség nélkül vezeti a csoportot. Az angol gárda vereségével visszacsúszott a 3. helyre. A másik találkozón meglepetésre a City otthonából az előző fordulóból egy pontot elcsenő Napoli a pontnélküli Villarrealt fogadta. Az olaszok ezen a találkozón sem hagytak sokáig reményt a pontszerzésre a spanyol együttesnek, mivel a 14. percben előbb Hamsík, majd a 3 perc múlva Cavani volt eredményes. Több gól már nem született, így 2:0-s győzelmével a 4 pontos Napoli a második, míg a 0 pontos Villarreal az utolsó.

Tovább folytatta remek szereplését a B csoportban a Trabzonspor. Az első körös meglepetésnek számító Inter feletti idegenbeli győzelem után a török alakulat az előző körben a Moszkvával ikszelő Lillet látta vendégül. A találkozó 30. percében Sow szerzett vezetést a vendégeknek, ám a hazaiak a 75. percben Colman révén kiegyenlítettek és 1:1-re mentették a mérkőzést. A másik találkozón két javítani igyekvő csapat mérte össze tudását. A házigazda CSKA Moszkva az új edzővel felálló Intert fogadta. Úgy látszik az edzőcsere pozitívan hatott az olasz csapatra, hisz a hétvégi győztes bajnoki után Lúcio 6. és Pazzini 23. percben lőtt góljainak köszönhetően már 2:0-ra vezettek. A félidő utolsó percében az orosz csapat Dzagoev találatával faragott a hátrányából. Sőt a 77. percben Vágner Love révén egalizálnia is sikerült az állást moszkvaiaknak. A hazai öröm azonban nem tartott túl sokáig. Két perc elteltével Zárate beállította a 3:2-es Inter győzelmet jelentő végeredményt. A csoportot 4 pontjával Trabzonspor vezeti a 3 pontos Inter és a 2 pontos Lille előtt, míg 1 pontjával a CSKA Moszkva az utolső helyen áll.

A játéknap legnagyobb meglepetésének számító eredmény a C csoportban született. Az első fordulóban a Benfica otthonában döntetlent játszó Manchester United az Old Traffordban fogadta azt a Baselt, amely hazai pályán nyert a Otelul Galati ellen. A mérkőzés országos egyesnek számított és mindenki Manchesterben a vörösök első győzelmét várta az összecsapástól. Ennek megfelelően indult a mérkőzés, hisz Welbeck 16. ás 17. percben elért duplájával már 2:0-ra vezettek a hazaiak. Sokan ekkor úgy érezték, hogy eldőlt a találkozó és csak az angolok győzelmének mértéke kérdéses. Ám az 58. percben előbb Fabian majd a 60. és 76. percben Alexander Frei ért el találatot és 3:2-re megfordította az állást a Basel. A hazai pályán való égéstől az MU-t Ashley Young 90. percben elért találata mentette. Sokkal kevesebb fordulatot tartogatott az Otelul Galati és a Benfica mérkőzése. A találkozó egyetlen és a portugálok győzelmét jelentő találatát a 40. percben szerezte Bruno César. A csoportban 4-4 ponttal áll a Basel és a Benfica, 2 pontos Manchester United és pontnélküli Otelul Galati.

A D jelű négyesben a – Dinamo Zágrábot legyőző Real Madrid Ajaxot fogadta. A találkozó esélyesének a királyi gárda számított és a várakozásnak megfelelően Ronaldo 25. Kaká 41. és Benzema 49. percben elért találataival simán 3:0-ra nyerték a meccset. A másik mérkőzésen a Hollandiában döntetlent játszó Lyon a Dinamót fogadta. A vendéglátók Gomis 23. és Koné 42. percben született találataival végül simán 2:0-ra győztek. A csoportban a 100%-os Real áll az élen, második a 4 pontos Lyon, harmadik az 1 pontos Ajax és negyedik a 0 pontos Zágráb.