Rangadót vesztett a Beregvidék

A megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának szombati nyitómérkőzésén az SC Beregvidék régi nagy riválisának otthonába Szolyvára látogatott el.

Az Ukrán Kupa küzdelmeire készülő beregszászi csapat alapemberei nélkül lépett pályára. Az első félidő egyetlen kapura veszélyes momentuma Polena védőjének kapufája volt. A szünetet követően a Beregvidék mestere kénytelen volt pályára küldeni kulcsembereit is a győzelem megszerzésének érdekében. A cseréktől a vendégek játéka jelentősen feljavult és sok helyzetet alakítottak ki az ellenfél kapuja előtt, ám ezek egyikét sem sikerült gólra váltani. A 3 pont sorsát a 85. percben egy erősen vitatott gól döntötte el. A vendégek tizenhatosán kívülről eresztett el egy életerős lövést a hazai támadó, ami a kapuvasat érve vágódott a gólvonalra tájára. A játékvezető úgy látta, hogy a labda teljese terjedelmével a gólvonalon túl ért földet és a Beregvidék játékosok reklamálásának közepette középkezdést ítélt. Ezzel a találattal végül a Polena 1:0-ra megnyerte a rangadót. A második helyen álló Munkácsi FC előtt a Beregvidék vereségével nagy esély adódott a felzárkózásra. Ehhez a 7. helyezett Nagyszőlőst kellett idegenben legyőzni. Az összecsapás azonban rémalom szerűen kezdődött a munkácsiak részére. A középkezdést követő első támadásból már vezetést is szereztek a házigazdák. A játékrész közepére már meg is duplázta előnyét a hazai csapat. Úgy tűnt máris eldőlt a találkozó, azonban a vendégeknek a térfélcsere előtt még sikerült faragnia a hátrányból. A második félidőben mindenki várta a Latorca parti csapat nagy feltámadását, ám e helyett a hazaiak gólfelelőse volt eredményes, amivel újra kettőre hizlalta az előnyt. A vendégek ugyan még a találkozó lefújása előtt pár perccel szereztek egy gólt, ám ez csak az eredmény kozmetikázására volt elég. Így meglepetésre 3:2-es nagyszőlősi győzelemmel ért végett a párharc. A 3. helyezett FC Szerednye idegenben mérte össze tudását a Nagybocskói Jalinkával. A találkozó 15. percében meglepetésre a hazaiak kerültek előnybe, ám a szerednyeieknek a félidő közepére sikerült átvenni a játék irányítását és 2:1-re megfordítani az állást. A második 45 percben aztán teljesen a vendégek akarata érvényesült, ami a gólok számában is megnyilvánult. A végeredmény 5:1-lett az FC Szerednye javára. Az előző fordulóban Ungváron magabiztosan győzni tudó FC Volóc a sereghajtó Ujdávidházai Medvigyet klátta vendégül. Az összecsapás kimenetele nem volt kétséges legfeljebb a gólkülönbségre lehetett volna fogadásokat kötni. A félidei 3:1-et követően a vendéglátók még 5-ször voltak eredményesek így a mérkőzés kiütéses 8:1-es volóci győzelmet hozott. A hazai pályán az ilosvaiaktól elszenvedett vereség után a Pisztraházai Meteornak kötelező volt nyernie a Viski FC ellen és ha nehezen is de a Meteor hozta a kötelezőt. Igaz győzelmet jelentő találatot 1:1-es állásnál megítélt büntetőből sikerült elérni. A forduló utolső mérkőzése az Ilosvai Buzsora és az FC Ungvár között gólnélküli döntetlennel zárult.

Az ifi csapatok eredményei a fordulóból: Nagybocskói Jalinka – Fc Szerednye 0:4, Ilosvai Buzsora – FC Ungvár 3:1, FC Volóc – Ujdávidházai Medvigy 0:2, Nagyszőlősi FC – Munkácsi FC 1:1, FC Polena – SC Beregvidék 1:0, Pisztraházai Meteor – Viski FC 0:1.

Az alsó osztály csapatainak eredményei a 14. fordulóból: Fc Ternovo – FC Narcisz 0:4, FC Hoverla – Kricsevo Mencsul 3:0, FC Avangard – FC Edelvejsz 2:0, FC Vilhivci – FC Kopány 4:3, FC Técső – Fc Tisza 6:2, FC Zolotarjevo – FC Dolha 0:3.