Sikeres magyar és ukrán szereplés a selejtezőkön

Március 26-án világszerte pályára léptek a nemzeti csapatok a 2014-es brazíliai labdarúgó-világbajnokság selejtezőin.

A magyar válogatott ezúttal Törökországban vendégeskedett. A házigazdáknak mindenképpen nyernie kellett volna ezen a mérkőzésen ahhoz, hogy életben tartsák pótselejtezős álmaikat, míg Egervári Sándor fiainak legfőbb célja a pontszerzés volt.
A találkozót a hazaiak kezdték agilisabban, az első húsz percben sokkal többet birtokolta a labdát a török válogatott, ám Bulut helyzetén kívül nem adódott komolyabb lehetősége a félholdasoknak. A folytatásban az előző selejtező egyik magyar hőse, Vanczák került főszerepbe. A Sion játékosának kisodródott helyzetből leadott lövése Kivrak érintésével pattant a lécre. A játékrész második felében magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a házigazdák, aminek a mérkőzés hajrájában meg is lett az eredménye. Az utolsó percekben öt gólszerzési lehetősége is akadt Arda Turanéknak, ám Király és a magyar védők mindannyiszor útját állták a próbálkozásoknak. A második játékrész elején beszorult saját térfelére a magyar válogatott, ebben az időszakban még a felezővonalat is elvétve lépte át a csapat. Ha azonban mégis megtette ezt, akkor életveszélyes kontrákat tudott vezetni. A kezdeti török rohamok után kiegyenlítődött a játék, sikerült a középpályásoknak többet birtokolnia a labdát. És már amikor azt hittük, hogy túl vagyunk a nehezén, jött Yilmaz. A Galatasaray támadója a 63. percben egy bal oldali beadás után faképnél hagyta Mészárost, és az ötös vonaláról Király kapujába felelt. A bekapott gól után gyorsan reagált Egerevári, Hajnal helyett pályára küldte az FTC támadóját, Böde Dánielt, aki hamar meg is hálálta a belé helyezett bizalmat. Három perccel beállása után kiegyenlített a Fradi játékosa. A 71. minutumban Kádár hatalmas beadását próbálta meg kirúgni Kaya, a török védőről Böde elé pattant a labda, aki azt négy méterről egyből a hazaiak kapujába bombázta. Az egyenlítő találatot követően Böde előtt még adódott esély a vezető találat megszerzésére, ám a kapujából kimozduló Kivrak tisztázni tudott a magyar csatár elől. A mérkőzés hajrájában ismét áttevődött a játék Király kapuja elé, ám a román mérkőzéstől eltérően most jól zárt a védelem az utolsó percekben is, így a magyar válogatott 1:1 döntetlennel térhetett haza Isztambulból. A csoport további mérkőzésein Hollandia hazai pályán nyert 4:0-ra Románia ellen, míg Andorra Észtországban szenvedett 2:0-s vereséget. A csoportot hat forduló után a hibátlan mérleggel rendelkező tulipánosok vezetik, a 11 pontos magyarok és a 10 pontos románok előtt.
A H-csoporban Ukrajna hazai pályán fogadta Moldovát. Fomin mester legénysége számára létfontosságú volt a győzelem ahhoz, hogy sárga-kékek továbbra is életben tartsák brazíliai álmaikat.
Már az első játékrészben kiderült az, amit sejteni lehetett, hogy a hazai csapat jobb játékerőt képvisel, mint ellenfele. Ám ez a tény egyelőre csak a helyzetek számában mutatkozott meg, mivel az első félidőt követően mindkét oldalon érintetlenek maradtak a kapuk. A térfélcserét követően mindössze negyedórára volt szükség ahhoz, hogy előnybe kerüljön Ukrajna. A 61. percben előbb Jarmolenko, majd kilenc perccel később Jevhen Hacseridi is betalált. És amikor már sokan azt hitték, hogy zsebben a három pont, jött Suvorov. A moldáv játékos két perccel azután, hogy pályára lépett, szépített. Mivel az utolsó tíz percben már nem született újabb gól, így Jarmolenkóék újabb 3 ponttal gazdagodtak. A csoport többi mérkőzésén Montenegró hazai pályán ért el 1:1-es döntetlent Anglia ellen, míg Lengyelország 5:0-ra lelépte San Marinót.
A csoportot 14 ponttal Montenegró vezeti a 12 egységet gyűjtő Anglia előtt. Ukrajna 8 ponttal jelenleg a 4. helyen áll.