Sikeresen vette az első akadályt a Hoverla

Szeptember 22—23-án a tizenhatod döntőkkel folytatódott az Ukrán Kupa. A sorozat kiírásából adódóan a Premijer Ligás csapatok csak most kapcsolódtak be a küzdelmekbe. Megyeszékhelyünk legjobbjai a Heliosz vendégeként léptek pályára vasárnap. Az összecsapást a Hoverla kezdte aktívabban, ám a kezdeti rohamok után alábbhagyott az ungváriak lendülete, majd a házigazdák szép lassan átvették az irányítást. Sőt az első játékrészben igazán komoly helyzetet is csak ők tudtak meg kialakítani, Batalszkij a 19. és 34. perc között három ízben is előnyhöz jutathatta volna csapatát, ám Jaskov kapus eszén nem sikerült túljárnia, így az öltözőbe 0:0-val vonultak be az együttesek. A fordulást követően sem változott a mérkőzés képe, továbbra is teljes erőbedobással támadtak a harkoviak, míg az Ung-partiak minden erejét lekötötte a védekezés. A vezetést azonban mégsem a hazaiak szerezték meg, hanem a vendégek. A 78. percben egy szöglet után Balafas elé került a labda, aki azt az ötös vonaláról a kapuba továbbította. A hátralévő időt Szevidov mester fiai sikeresen kivédekezték, és így továbbjutottak a következő fordulóba. A tizenhatod döntők slágermérkőzését kétségkívül Donyeckben rendezték, ahol a címvédő Sahtar az örök rivális Dinamót látta vendégül. Az összecsapás az utóbbi időkhöz hasonlóan a házigazdák fölényét hozta. A vezetést Adriano góljának köszönhetően már a 22. percben megszerezték a „bányászok”. Erre azonban még Taiwo alig öt perc elteltével válaszolni tudott. Arról, hogy a pihenőre ne 1:1-gyel térjenek a felek, Teixeira gondoskodott, visszaszerezve az előnyt csapatának. A második játékrészben aztán végleg eldöntötte a továbbjutás kérdését a hazai csapat. Előbb a 75. percben Fernandinho, majd a 83.-ban Srna talált be a fővárosiak kapujába, beállítva a 4:1-es végeredményt. A Dinamo újfent elveszítette a Sahtar elleni rangadót, ami, mint később kiderült, Szjomin mester állásába került.
Az élvonalbeli csapatok közül a Krivbász Krivij Rih, a Zorja Lugánszk, valamint a Metallurg Zaporizzsja is alulmaradt alacsonyabb osztálybeli ellenfelével szemben, és így nem jutott be a legjobb tizenhat együttes közé.
A tizenhatod döntők eredményei: Szatly Alcsevszk (II)–Arszenal Kijev 2:3, Csornomorec Odessza–Metallurg Donyeck 2:0, Sahtar Szverdlovszk (III)–FK Odessza (II) 2:1, Avangard Kramatorszk (II)–Zorja Lugánszk 1:1 / tizenegyesekkel 4:3, Sztaly Dnyiprodzserzsinszk (III)–Illicsivec Mariupol 0:6, Zsemcsuzsina Jalta (III)–Dnyipro Dnyipropetrovszk 0:1, Gyeszna Csernyigov (III)–Vorszkla Poltava 1:2, Kreminy Kreminycsuk (III)–Nyiva Ternopol (III) 0:2, Hirnyik-Szport Komszomol (III)–Tavrija Szimferopol 0:2, Heliosz Harkiv (II)–Hoverla-Zakarpattya 0:1, UkrAgroKom Holovkivka (III)–Metallurg Zaporizzsja 1:1 / tizenegyesekkel 5:4, Szlavutics Cserkaszi (III)–Voliny Luck 1:3, FK Szevasztopol (II)–Krivbász Krivij Rih 2:1, Krimteplitsa Mologyizsne (II)–Kárpáti Lviv 0:2, Obolony Kijev (II)–Metalliszt Harkiv 1:4, Sahtar Donyeck–Dinamo Kijev 4:1.
Szeptember 26-án pedig már megtartották a nyolcaddöntők sorsolását, ahol a Hoverla-Zakarpattya a lehető legnehezebb ellenfelet, a címvédő Sahtar Donyecket kapta. A nyolcaddöntők párosítása a következőképpen alakult: Kárpáti Lviv–Metalliszt Harkiv, UkrAgroKom Holovkivka (III)–Csornomorec Odessza, Dnyipro Dnyipropetrovszk–Illicsivec Mariupol, Vorszkla Poltava–Tavrija Szimferopol, Hoverla-Zakarpattya–Sahtar Donyeck, Nyiva Ternopol (III)–FK Szevasztopol (II), Avangard Kramatorszk (II)–Arszenal Kijev, Sahtar Szverdlovszk (III)–Voliny Luck.