Sima magyar győzelem Andorrában, ukrán döntetlen a kazahok ellen

A magyar labdarúgó-válogatott 4:1-re nyert idegenben Andorra ellen, a 2022-es világbajnoki-selejtezősorozat 3. fordulójában, ezzel hét pontot gyűjtve a második helyen áll csoportjában Anglia mögött, megelőzve az albánokat és a lengyeleket. Az ukrán nemzeti tizenegy harmadik mérkőzésén harmadik 1:1-es döntetlenjét játszotta, ezúttal a jóval esélytelenebbnek tartott Kazahsztán ellen, méghozzá ismét hazai pályán. A játéknap legnagyobb meglepetése, hogy Németország pályaválasztóként szenvedett vereséget Észak-Macedónia válogatottjától.

Az első negyedórában úgy tűnt, hogy kissé megzavarta a magyar csapatot a 2017-es történelmi andorrai vereség: előbb Szalai Attila ajándékozta meg az ellenfelet egy szöglettel, majd egy hazaadás után Dibusz Dénes hozta a frászt a társaira. Ezt követően Lovrencsics Gergő beadása szállt a kapu mögé, és miközben az első kapura tartó labdát az andorraiak könyvelhették el, a hazai kapusnak egyszer sem kellett védenie az első negyedórában. Az első félidő kapura tartó magyar kísérlet nélkül zárult volna, ha a játékrész hosszabbításában Fiola Attila nem szerzi meg fejesével a vezetést Nikolics beadását követően (0:1). A 49. percben Lovrencsics Gergő beadása után kevés hiányzott a nyugodtabban adogató magyar együttes második góljához, de Gazdag Dániel fejese célt tévesztett. Néhány perccel később viszont Nikolics Nemanja újabb remek középre emelése után már pontosan célzott a Honvéd középpályása (0:2). Pár perccel később a remekül futballozó Kleinheisler László is betalált Szalai Ádám csúsztatása után (0:3). A 90. percben a csereként beálló Nego Loic is gólt szerzett, miután Varga Roland szabadrúgása pont elé pattant, és a kapuba pofozta a labdát (0:4). Sajnos a 93. percben Hangya kezezése után büntetőt kaptak a hazaiak, amit a rutinos (38 éves) Marc Puyol értékesített (1:4). Újabb győzelmével a 7 pontot gyűjtő magyar válogatott csoportja második helyén áll a 9 pontos Anglia mögött, megelőzve a 6 pontot gyűjtő albánokat, és a 4 ponttal szerénykedő lengyeleket.

Az ukrán válogatott a párizsi és a finnek elleni kijevi döntetlent követően ismét hazai pályán lépett pályára, ezúttal a csoport papíron leggyengébbje, a kazah válogatott ellen. Esélyeshez méltóan az ukránok már a 20. percben megszerezték a vezetést: Zincsenko gólpassza után Jaremcsuk talált be Pokatyilov kapujába (1:0). A kazahok jól bírták az ukrán rohamokat, sőt az 59. percben ki is egyenlítettek Muzsikov góljával (1:1). Az eredmény ezután már nem változott, Sevcsenko csapata fontos pontokat hullajtott hazai pályán, ami később nagyon sokba kerülhet számukra. A csoportot a 7 pontos franciák vezetik a 3 pontos Ukrajna előtt, de a 2 pontot gyűjtő finnek, és az 1-1 pontos bosnyák és kazah válogatott csupán két mérkőzést játszott eddig.

Németország hazai pályán fogadta Észak-Macedóniát, és nagy meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést a 47. percben, a veterán Goran Pandev góljával. A németek a 63. percben még egyenlítettek Gündogan büntetőjével, de a 85. percben szerzett macedón találatra már nem tudtak válaszolni (1:2). A csoport másik mérkőzésén Örményország 3:2-re legyőzte Románia együttesét, így 9 pontjukkal vezetik a hatost a németek és az észak-macedónok előtt.