Sima olasz győzelemmel vette kezdetét az Európa-bajnokság

Magabiztos olasz győzelemmel kezdődött meg a 16. labdarúgó Európa-bajnokság: a Squadra Azzurra 3:0-ra legyőzte Törökország válogatottját a péntek esti római nyitányon. A gól nélküli első félidőt követően öngóllal szerzett vezetést az addig is fölényben játszó olasz csapat, ami történelmi jelentőségű, mivel először indult öngóllal Európa-bajnokság. A folytatásban betalált Ciro Immobile és Lorenzo Insigne is, így sima győzelem lett a vége.

Papíron a törökök voltak a nyitómeccs pályaválasztói, és a szurkolóik gondoskodtak is arról, hogy csapatuk otthon érezze magát Rómában: éles füttykoncertet rendeztek, amikor az olasz játékosok járatták a labdát, ez pedig nagyon gyakran előfordult, mivel a tényleges házigazdák uralták a játékot. A mérkőzést 13 ezren tekintették meg a helyszínen. Az olasz mezőnyfölény a találkozó elején veszélyes helyzeteket még nem hozott, az első igazi gólszerzési lehetőség a 20. percben, egy szögletnél adódott, az üresen felejtett Giorgio Chiellini fejesét nagy bravúrral tolta a léc fölé Ugurcan Cakir. A piros mezesek egy-egy villámgyors ellencsapással igyekeztek tehermentesíteni védelmüket, de a kaput egyszer sem találták el, Gianluigi Donnarummának csak egy veszélyes beadásnál kellett beavatkoznia. A 14 olasz kapura tartó lövés mellett az első játékrész hajrájában egy eredménytelen VAR-ozás borzolta a kedélyeket: Spinazzola beadása Zeki Celik kezét találta el, de hiába, mivel nem lett belőle tizenegyes.

A második játékrész első veszélyes akcióját a törökök vezették, Cengiz Ünder nagy sprint utáni lapos lövését vetődve védte Donnarumma. Ezután következett egy másik olaszországi török: az 53. percben, szép adogatás után Berardi remek labdát kapott a jobb oldalon, egy csel után beadott, és a kiszolgáltatott helyzetben eldőlő Juve-játékosról, Merih Demiralróla saját kapujába pattant a labda (0:1).A török csapat szervezettsége megbomlott, a lendületbe jövő olaszok egymás után vezették szépen felépített támadásaikat, és ami csak idő kérdése volt, a 66. percben bekövetkezett: Spinazzola 14 méteres lövését még bravúrral védte Cakir, ám a kipattanóra érkezett Ciro Immobile, és közelről a hálóba emelt (0:2). A második gól végképp elvette a török játékosok kedvét, és az első félidőben még hősiesen kitartó védelem elvesztette koncentrációját, ami egy ilyen formában lévő olasz csapat ellen nem maradhatott újabb büntetés nélkül: a 79. percben Cakir kapus pontatlan indítása hozta játékba az olasz támadókat, és Immobile passzából Lorenzo Insignecsavart jobbal a kapu bal oldalába (0:3).

Ezzel sorozatban kilencedik győzelmét aratta az olasz csapat, melyeken egyetlen gólt sem kaptak, viszont 28-at rúgtak. A hihetetlen sorozathoz hozzátartozik, hogy utoljára 2018. szeptember 9-én szenvedtek vereséget (1:0 Portugália ellen), azóta 28 találkozón maradtak veretlenek (23 győzelem, 5 döntetlen). A törököknek két éven belül ez volt a harmadik vereségük, az olaszok előtt csupán a magyar válogatott tudta legyőzni őket (2:0 Budapesten és 0:1 Sivasban). A csoport másik mérkőzését szombaton, 15.00 órakor rendezik, melyen Svájc és Wales csaphat össze. A B csoport találkozóit is szombaton rendezik: 18.00 órakor Dánia Finnországgal, 21.00 órakor pedig Oroszország Belgiummal mérheti össze erejét. Az M4 Sport mindhárom mérkőzést élőben közvetíti.