Sima veszprémi győzelem és szegedi vereség a kézilabda BL-ben

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Telekom Veszprém 35:28-ra nyert a PPD Zagreb otthonában, így már biztosan a csoport második helyén végez a Barcelona mögött. A MOL-Pick Szeged 30:26-ra kikapott hazai pályán a lengyel Kielcétől, így megszakadt győzelmi sorozatuk.

A Veszprém, a papírformának megfelelően, az egész első félidőben magabiztosan játszva, sok gólt dobva kézilabdázott a csoportutolsó horvátok otthonában. A hatgólos előny (11:17) hamar elkezdett olvadni a második félidőben, feljavult a hazaiaknál a magyar válogatott Leimeter Csaba játéka, Filip Peric pedig szórta a gólokat. A magyar bajnoknál is feljavult a karmesteri pálcát megkapó Petar Nenadics játéka, Vladimir Cupara kapus pedig ismét hozta a bravúrokat, Jorge Maqueda és Andreas Nilsson egyszerűen termelte a gólokat. Nenadics a hajrára fordulva szépen osztogatta a gólpasszokat Rogerio Moraesnek, ezzel el is dőlt a mérkőzés, a végeredmény pedig hétgólos magyar siker lett (28:35). A csoport másik találkozóján az ukrán Motor Zaporizzsja kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán a dán Aalborg együttese ellen (27:29). A Motor legeredményesebb játékosa a nyolc találatig jutó Doncov volt.

A korábbi magyar szövetségi kapitány, Talant Dujsebajev gárdája nagyon lelkesen vetette bele magát a Szeged elleni mérkőzésbe, és ugyan pár alapembere nem villogott ezúttal sem, de egy-két góllal sokáig vezetni tudott. A szünetre már 14:14-gyel mehettek a csapatok, Mikler Roland jó formája ugyanis szép lassan csak átragadt a társakra, akik főleg a támadásban teljesítettek rendre a képességük alatt. A találkozó végéhez közeledve összeomlott a magyar csapat, amit gólokkal használt ki a pályán lévő két Dujsebajev, Daniel és Alex. A szegedi Martin Stranovsky három nagy helyzetet hagyott kihasználatlanul, és mindig kulcspillanatokban. A vendégek végül négygólos győzelmet arattak (26:30), ami gyógyír lehet párizsi kiütéses vereségükre.

Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) illetékes testülete döntést hozott azoknak a mérkőzéseknek az ügyében, amelyeket a március 4-i határidőig biztosan nem tudnak pótolni. Az A csoportban a MOL-Pick Szeged 10:0-s gólkülönbséggel megkapta a norvég Elverum elleni idegenbeli meccs két pontját, míg a Paris Saint-Germain–Vardar találkozón 5:5-ös eredményt állapított meg a szervezet. A 12 pontot gyűjtő Szeged csoportja negyedik helyén áll, a 19 pontos Kielce, a 17 pontos Flensburg és a 15 pontos PSG mögött. A B csoportot a 26 pontos Barcelona vezeti a 19 pontos Veszprém előtt, az Aalborgnak és a Motor Zaporizzsjának 14-14 pontja van, a címvédő Kiel pedig 12 pontjával a csoport ötödik helyén áll.